Aybuke ULUSAN/Gazeteci Nevşin Mengü, bazı sosyal medya hesaplarından yapılan destek paylaşımlarıyla, İnce'nin ön plana çıkarılmaya çalışıldığını söyledi.

Mengü’nün açıklamasına karşı çıkan Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Mengü’yü arayarak tepki gösterdi. Mengü, Muharrem İnce’yle arasında geçen telefon görüşmesinin ayrıntılarını paylaştı.

O ‘acayip’ telefon konuşması!

Nevşin Mengü, “Muharrem İnce beni aradı. 'Elinde veri yok, hiçbir şey yok. Neye göre konuşuyorsun?' dedi. 'Muharrem Bey, elimde veri var' dedim. 'Yok ya, nereden olacak senin elinde veri?' Böyle çıkıştı. Ben de dedim ki, 'Muharrem Bey var.' “Benim işim bu zaten. Ben 7/24 Twitter'dayım. O da 'Bana hem AK Partililer, hem de CHP'liler oy veriyor' dedi. Ben de öyle değil diye anlatırken, Muharrem Bey sinirlendi, biraz da ağır konuşacak gibiydi. Ben de 'Tamam Muharrem Bey' dedim, telefonu kapattım” ifadelerini kullanarak, telefon konuşmasını anlatan Mengü, “Allah'ım, Ya Rabbim. Siyasetçiler artık böyle arıyor, kafa tutuyor. 'Elinde veri yok' diyor. 'Var Muharrem Bey' diyorum. 'Yok ya' diyor. Acayip bir dil” dedi.

nm

İnce’ye göre oylama

Oy oranlarını açıklayan Muharrem İnce, "Şimdi 28’le başlıyorum. 28’le başlarsam, 38’le birinci tur, 68’le ikinci tur olur. Bu kadar basit." dedi.

‘Böyle bir siyasetçi olmamalı’

Nevşin Mengü ile Muharrem İnce arasındaki konuşmayı eleştiren Fatih Portakal ise, “Nevşin de cevabını vermiş. Böyle bir siyasetçinin olmaması gerekiyor. İnce gibi bir insanın bizi yönettiğini düşünün” dedi.

Muharrem İnce’nin öfkesini kontrol edemediğini dile getiren Fatih Portakal, muhalefette bu şekilde davranan İnce'nin, iktidara gelmesi halinde demokrat bir yönetici olup olamayacağını sorguladı.

Muharrem İnce'den jet yanıt: Kemal Bey ağabeyimdir, görüşürüm Muharrem İnce'den jet yanıt: Kemal Bey ağabeyimdir, görüşürüm

fp

Oy oranına inanmayana küsüyor!

Portakal, “Muharrem İnce, bundan 3-4 gün önce bana mesaj attı. 'Kırıldım, bir daha sana çıkmayacağım' gibilerinden. Bana işimi öğretiyor, ben size işinizi öğretiyor muyum? Herkes kendi işini yapsın arkadaş. Şimdi muhalefetteyken böyle. Başa geldiğinde acaba gerçekten demokrat bir yönetici olabilir mi olamaz mı? Hoşuna gitmeyenleri eleştirebiliyor. Çıkmayacağım, etmeyeceğim. Telefonda atışma, hiç güven verici bir isim değil Muharrem İnce!” dedi.