Eylül ayıyla birlikte hava sıcaklıklarının bir anda düşmesiyle kışlık kıyafetler meydana çıktı. Haftasonu itibarıyla sıcaklıkların 15 derece birden düşmesi beklenirken Meteoroloji uzmanı Kerem Ökten yılın ilk kar yağışı için tarih verdi.

Kırım'a inen uçakta patlama meydana geldi Kırım'a inen uçakta patlama meydana geldi

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'ne göre illerde bugünkü hava durumu tahmini belli oldu. Hava durumu, özellikle işe ve okula giden vatandaşlar tarafından yakından takip ediliyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü hava durumu tahminlerini, yaşanması olası yağışları ve sağanağı bildirerek vatandaşlara uyarılarda bulunuyor.

Uzmanlar bu yıl kış aylarının çok sert geçeceği yönünde sık sık uyarılarda bulunurken Meteoroloji Genel Müdürlüğü şimdiden kar yağışının ne zaman geleceğine ilişkin tarih verdi.

ULUDAĞ BEYAZA BÜRÜNECEK

Hafta sonu itibarıyla hava sıcaklığının 15 derece birden düşecek olmasıyla vatandaşlar yılın ilk karı ne zaman yağacağını merak ediyor. Meteoroloji uzmanı Kerem Ökten paylaşımlarında Uludağ'a bu yıl karın ilk kez düşeceği tarihi verdi.

YILIN İLK KAR YAĞIŞI İÇİN TARİH VERİLDİ

Ökten, "Uludağ'da Perşembe akşamı kar yağışı bekleniyor. Geçen sene 23 Eylül'de ilk kar yağmıştı. Bu sene 22 Eylül'de düşecek. Perşembe, Cuma ve Cumartesi kar aralıklarla devam edecek. Gündüz sıcaklık sıfırın üzerinde olacağından kar cıvık olacak..." sözlerini kullandı

SICAKLIKLAR 15 DERECE BİRDEN DÜŞECEK

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün (MGM) verilerine göre bugünden itibaren düşüşe geçecek sıcaklıklar adım adım sonbahar değerlerine ulaşacak. İstanbul'da geçtiğimiz hafta sonu 30 derecenin üzerine çıkan sıcaklıklar haftanın ilerleyen günlerinde yarı yarıya düşecek. Hafta boyunca yerel sağanaklar etkili olacak.

SAĞANAK YAĞIŞ BEKLENİYOR

MGM tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey ve iç kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu; (Karabük merkez hariç) Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, İç Anadolu'nun kuzeyi ve Orta Toroslar çevrelerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı; diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.