İYİ Parti lideri Meral Akşener, Altılı Masa'nın 2023 seçimleri için cumhurbaşkanı adayı konusunda gazeteci Fatih Altaylı'ya konuştu. Altaylı'nın sorularını yanıtlayan Akşener'in sözleri dikkat çekti.

Fatih Altaylı'nın yazısının ilgili bölümü şöyle:

"Peki sizin, yani Altılı Masa'nın adayı 14 Mayıs’a yetişir mi?" dedim.

Bir “Oh” çekti.

Israr ettim. “Birkaç gün önce yine toplandınız bir gelişme oldu mu?” diye sordum.

“O toplantı deprem gündemli idi. Aday konusu konuşulmadı“ dedi.

“Peki ne zaman konuşulacak?” dedim.

“Umarım ayın 2’sinde yapacağımız toplantıda konuşulur. O toplantının en önemli konusu bu olur herhalde” dedi.

Sesinde hafif bir bezginlik hissettim.

“Umutsuz gibisiniz” dedim.

“Yok. Olur mu hiç. Siyaseten tek bir hedefimiz var. Bu iktidardan Türkiye kurtulmalı. Bunun için de ne gerekiyorsa yapmalıyız. Umutsuz olma hakkımız da yok, umutsuz olmamızı gerektirecek bir durum da yok.”

Türkiye yeni bir yağışlı havanın etkisine giriyor! Türkiye yeni bir yağışlı havanın etkisine giriyor!

“Peki adaylık konusunda oluşmuş bir fikir var mı? 15 gün öncesine oranla daha uzlaşabilir bir yerde mi masanın çevresinde oturanlar” dedim.

Çok net bir yanıt verdi.

“Fatih Bey, ben konuşunca bozguncu muamelesi görüyorum. Kimseye saygısızlık etmeden, kimseyi kırmamaya çalışıyorum. Ama ne desem kabahat oluyor. Bu yüzden konuşmayacağım. Çünkü bu iktidardan Türkiye’yi kurtarmayı, sizin kızınızın, benim oğlumun, milyonlarca evladımızın güzel bir geleceği olmasının başka çaresi yok. Bunun için susuyorum. Ama şunu bilin. Ben sizinle program yaptığımız gün nerede duruyorsam aynı yerde duruyorum. Türkiye’deki milyonlarca insan nerede duruyorsa orada duruyorum. Milyonlarca genç ne diyorsa, ben onların taleplerini duyuyor ve onu seslendiriyorum. Ama konuşmayacağım.”