Bağlar Belediyesi’nin 2019 yılında hizmete açtığı ücretsiz eğitim merkezi, üniversite adaylarının hayallerini gerçekleştirmeye devam ediyor. ÖSYM tarafından açıklanan YKS tercih sonuçlarına bu merkezde eğitim alan  55 öğrenci aralarında İstanbul’un da bulunduğu üniversitelerin çeşitli bölümlerine yerleşti.

Bağlar Belediyesi, eğitim için sunduğu imkanlarla maddi koşulları özel kurslara elverişli olmayan öğrencilerin hayallerini gerçekleştirmelerine destek olmaya devam ediyor.

3.5 yıl önce Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun girişimleriyle modernize edilerek ücretsiz olarak öğrencilere eğitim imkanı sunan eğitim merkezinde bu yıl eğitim alan öğrencilerden 55’i Yüksek Öğretim Kurumları’na  yerleşti.

baglar

ÖSYM tarafından geçen hafta açıklanan  YKS tercih sonuçlarına göre merkezde eğitim alan öğrenciler hedefledikleri bölümlere yerleşti. Tıp,matematik öğretmenliği,Türkçe öğretmenliği, gastronomi,hemşirelik,inşaat teknolojisi,tıbbi dökümantasyon ve sekreterlik, kadastro, harita mühendisliği,ilahiyat,laboratuvar teknolojisi,sosyal bilgiler öğretmenliği,felsefe öğretmenliği,edebiyat,tarih,diyetisyenlik,okul öncesi öğretmenliği,fen bilgisi öğretmenliği,sosyoloji,anestezi,sağlık yönetimi  gib bölümlere yerleşen öğrenciler, sunulan imkanların başarılı olmalarında belirleyici olduğuna dikkat çekerek Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu ve emeği olan eğitim ve idari kadroya teşekkür etti.

baglar-2

Dere taştı, müşteriler kaçacak yer aradı! Dere taştı, müşteriler kaçacak yer aradı!

Maddi imkanı elverişli olmadığı için özel kurslara gidemeyen öğrencilere her türlü desteği ve katkıyı sunduklarını belirten Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da bir çok gencin üniversite hayallerine kavuşmasına vesile oldukları için büyük mutluluk duyduklarının altını çizdi. Yeni dönem kayıtlarının başladığını ve 30 Ağustos’a kadar devam edeceğini açıklayan Beyoğlu,”Bağlar’ımızda yoksul ve dar gelirli aileler var. Bu ailelerin çocuklar, akranlarıyla  eşit koşullarda üniversite sınavına hazırlanamıyor. Sunduğumuz imkanlar ve hayata geçirdiğimiz bu modern eğitim merkeziyle eğitimde bir anlamda fırsat eşitliğinin oluşmasına vesile olduk. Son üç buçuk yılda 200’den fazla öğrencimiz burada iyi eğitim alarak istediği üniversitelere ve bölümlere yerleşti. Bu yıl bu başarı devam etti. Öğrencilerimiz adına çok mutluyuz. Yeni dönemde kaldığımız yerden devam edeceğiz. Milletin kaynaklarını milletin evlatları için seferber etmeye devam edeceğiz.” görüşlerine yer verdi.