Meteoroloji Genel Müdürlüğü 5 günlük hava tahmin raporunu yayımladı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahmin Merkezi, bugün öğle saatlerinden itibaren Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde kuvvetli kar yağışı beklendiğini bildirdi.

5 İL İÇİN YOĞUN KAR YAĞIŞI UYARISI

Genel Müdürlükten yapılan açıklamada, yarın beklenen yağışların öğle saatlerinden itibaren Ordu, Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin çevrelerinin kıyılarında kuvvetli yağmur (21-50 kg/m2), iç kesimlerinin yükseklerinde yer yer kuvvetli ve yoğun kar şeklinde olacağı uyarısı yapıldı. Gece ve sabah saatlerinde iç ve doğu kesimlerde yer yer pus ve sis olayı bekleniyor.

Açıklamada, perşembe sabah saatlerinden sonra etkisini kaybetmesi beklenen kar yağışlarıyla birlikte ulaşımda aksamlar, buzlanma gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

HAVA SICAKLIĞI

Kuzeybatı kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı, iç kesimleri 1 ila 3 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı ve yurt genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR

Rüzgârın, genellikle kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

SARI KOD NEDİR?

Hava durumu potansiyel tehlikelidir. Tahmin edilen meteorolojik hadise olağandışı olmamakla birlikte, meteorolojik şartlardan etkilenebilecek faaliyetler konusunda dikkatli olunmalıdır.

İSTANBUL İÇİN 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU TAHMİNİ

is.jpg

ANKARA İÇİN 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU TAHMİNİ

an.jpg

İZMİR İÇİN 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU

iz.jpg

5 GÜNLÜK HARİTALI HAVA DURUMU TAHMİNİ

28 ARALIK 2022 ÇARŞAMBA GÜNÜ

1.jpg

29 ARALIK 2022 PERŞEMBE GÜNÜ

2-001.jpg

30 ARALIK 2022 CUMA GÜNÜ

3.jpg

Meclis çalışmalarına bir hafta ara verildi Meclis çalışmalarına bir hafta ara verildi

31 ARALIK 2022 CUMARTESİ GÜNÜ

4.jpg

1 OCAK 2022 PAZAR GÜNÜ

5.jpg