Kumluca'da ilçenin tamamında etkili olan sağanak yağmur sebebiyle çok sayıda evde su baskını yaşanırken, araçlar da zarar gördü. Kumluca Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu, akşam saatlerinde başlayan yoğun yağışın sele döndüğünü ve köprüleri yıktığını belirterek iş makinelerinin de çalışamadığını söyledi. Evlerde mahsur kalan ihbarları için bölgeye AFAD'dan destek istenildiği, belediye personelinin de yine mahsur kalanlara ulaşmaya çalıştığı bildirildi.

AW779342_02

Burun estetiği ameliyatıyla canından oldu! Burun estetiği ameliyatıyla canından oldu!

Sarıcasu bölgesinin selden etkilendiği, yolların yamaçlardan inen hafriyatlarla dolduğu belirtilirken, örtü altı üretim merkezi olan ilçede seraların da büyük zarar gördüğü belirtildi. Bölgede belediye, AFAD, itfaiye ekipleri, polis teyakkuz halinde.

AW779342_04

Şuana kadar can kaydı ya da yaralı olmadığı belirtilirken, sabah saatlerinde suların çekilmesiyle vatandaşlar evlerinden çıkabildi. Polis güvenlik nedeniyle yolları trafiğe kapattığı cadde ve sokaklarda görünen manzara ise selin büyüklüğünü gözler önüne serdi. Birçok araç, ev ve işyerinin eşyaları ile ağaçlar sel sularıyla sürüklendi. Sürüklenen araçlar birbirlerine çarpıp üst üste çıktı.