Millet İttifakı cephesinde hareketli saatler yaşanıyor.

Göç İdaresi: DEAŞ'lı teröristlere vatandaşlık verilmedi! Göç İdaresi: DEAŞ'lı teröristlere vatandaşlık verilmedi!

Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş ile İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, geçtiğimiz cuma günü masadan kalkan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i ziyaret etti.

Saat 14.00'te başlaması beklenen Millet İttifakı'nın toplantı saati Yavaş ve İmamoğlu'nun Akşener'i ziyareti dolayısıyla ertelendi.

Ziyarete ilişkin açıklama yapan İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, Akşener'in Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu'nun Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı yardımcıları olmaları önerisini sunduğunu söyledi.

AKŞENER MASAYA DÖNDÜ

Meral Akşener, Ekrem İmamoğlu ve  Mansur Yavaş'la görüştükten sonra parti genel merkezinden ayrıldı. Akşener ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Millet İttifakı'nın toplantısı öncesi son dakika görüşme kararı aldı.

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşen Meral Akşener'in Millet İttifakı'nın toplantısına katılacağını açıkladı.

TOPLANTI BAŞLADI

Açıklamadan dakikalar sonra önce Kılıçdaroğlu, sonra da Akşener, Saadet Partisi'ne giriş yaptı. Akşener'in masaya dönmesinin ardından 6 lider kritik toplantıda yeniden bir araya geldi.

Saadet Partisi'nin ev sahipliğindeki toplantının ardından, ittifakın ortak cumhurbaşkanı adayı açıklanacak. İsmin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu olması bekleniyor.