Milli Savunma Bakanlığı, Türk Yıldızlarına ait F-5 tipi bir uçağın kuş çarpması sonucu Konya’da kaza kırıma uğradığını açıkladı.

Milli Savunma Bakanlığı'ndan konuya ilişkin yapılan açıklamada, "Türk Yıldızlarına ait F-5 tipi bir uçağımız kuş çarpması sonucu motorlarının durması nedeniyle Konya’da kaza kırıma uğramıştır. Pilotumuz uçaktan atlayarak sağ olarak kurtulmuş, gerekli kontrol ve tedavisinin yapılması için hastaneye sevk edilmiştir. Pilotumuzun sağlık durumu iyidir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur" denildi.

AW775669_03

Diyarbakır'da yolcu otobüsü şarampole devrildi Diyarbakır'da yolcu otobüsü şarampole devrildi

Konya Valisi Özkan'dan uçağının pilotuna ziyaret

Konya Valisi Vahdettin Özkan, düşen Türk Yıldızları uçağının pilotunu ziyaret ederek, durumu hakkında bilgi aldı.
Konya'da Türk Yıldızları’na ait F-5 tipi uçak kuş çarpması sonucu motorların durması nedeniyle düştü. Pilot uçaktan atlayarak kurtuldu. Uçağın pilotu gerekli sağlık kontrolleri ve tedavisinin yapılması için Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırıldı. Olayın ardından Konya Valisi Vahdettin Özkan hastaneye giderek pilotu ziyaret etti. Vali Özkan, doktorlardan ve askeri yetkililerden pilotun durumu ile ilgili bilgi aldı. Pilotun sağlık durumunun iyi olduğu, gerekli kontrollerinin yapıldığı öğrenildi.

AW775669_01