Erdoğan’ın ‘erken yaşta evlilik sözünü eleştiren Kılıçdaroğlu, "Ne evlendirilmesi, ne anlatıyorsun sen! 6 yaşında çocuk sistematik tecavüze uğradı" dedi.

Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in kızını 6 yaşındayken "imam nikahıyla" evlendirmesine ilişkin Cumhurbaşkanı Erdoğan ilk kez konuştu. Erdoğan, "Bir kızımızın erken yaşta evliliği ile öncesinde ve sonrasında yaşanan acılar hususundaki görüşlerimi de sizlerle paylaşmak istiyorum. Şu ana kadar arkadaşlarım gereken gayretleri gösterdiler. Bunları görmezden gelen bir muhalefet söz konusu. Her şeyden önce 13 yaşında nişan 14 yaşında evlilik gibi bir durumu kabul edebilmemiz asla mümkün değildir. Daha küçük yaştaki istismar iddiaları tam bir faciadır" açıklamasını yaptı.

Yaralı kadın ‘Çok soru soruyorsunuz' diyerek ambulanstan indi Yaralı kadın ‘Çok soru soruyorsunuz' diyerek ambulanstan indi

"NE EVLENDİRİLMESİ 6 YAŞINDA ÇOCUK SİSTEMATİK TECAVÜZE UĞRADI"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'un konuyla ilgili açıklamasını eleştiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Erdoğan “Çocuğun erken yaşta evlendirilmesi” mi dedin sen? Ne evlendirilmesi, ne anlatıyorsun sen! 6 yaşında çocuk sistematik tecavüze uğradı, şürekan yıllarca sümenaltı etti. Yakalandın, hem de fena yakalandın…" ifadelerine yer verdi.