Kılıçdaroğlu’nun sosyal medya hesabından ‘Yiğitlerim’ açıklamasıyla paylaştığı videoya, Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş eşlik etti.

‘Bu ülkenin gündemi provokasyonlar olamaz’ diyen Kılıçdaroğlu, "Sevgili milletim! Bugün size Cumhurbaşkanı Yardımcılarımla birlikte sesleniyorum. Ekrem başkanım solumda, Mansur başkanım da sağımda. Son günlerde olan olayları lütfen artık boş verelim. Biz işimize bakıyoruz, siz bakmayın onlara. Bu ülkenin gündemi provokasyonlar olamaz. Halkımızın gündeminde ne var biliyor musunuz? Ekonomik sıkıntılar var, mutfaklarda yangın var, kira derdi var. Dahası depremler, seller var. Ülkemizde olan ve olması muhtemel afetler var. Bu yüzden doğru şehirleşmeye, doğru konut politikalarıyla kentlerimizi güçlendirmeye, güçlü yapılara ihtiyacımız var” dedi.

“Dünya tarihinde 10 metroyu aynı anda yapan bir kişi var”

Ekrem İmamoğlu’nun üstleneceği görevi belirten Kılıçdaroğlu, “Türkiye'yi afetlere hazırlamak ve kentlerimizin dirençliliğini artırmak istiyorum. Bu görevi en iyi kim yapar? Tabii Ekrem Başkan yapar. İstanbul'da ve dünya tarihinde 10 metroyu aynı anda yapan bir kişi var, bu görevi ona vereceğiz. Bu berbat şehirleşmeyi bitirecek olan yiğit odur. Yani Ekrem Başkandır” ifadelerini kullandı.

Bu görevi hangi yiğit yapar?

Yavaş’a güvenini dile getiren Kılıçdaroğlu, “Gündemimizdeki diğer konu ne? Sosyal politikalar. Hani ekonomisini hızla güçlendirmemiz gerekiyor. Aile Destekleri Sigortası'ndan kadın istihdamına kadar yoksullukla mücadelede yapacak çok çok işimiz var. Bunun yanında Türkiye'yi geliştirecek, güçlendirecek, teknolojik atılımları, tarımsal kalkınmayı hayata geçirmemiz lazım. Bu görevi hangi yiğit yapar? E doğal olarak onu da Mansur başkanımız yapar. Bu konuda Ankara'da devraldığı kötü yönetimi halkçı politikalarıyla hızla bambaşka bir yere taşıyan, peşi sıra etkili projelere imza atan Mansur başkanıma güvenirim. Ülkenin teknolojileri konusunda da ona güveneceğim” dedi.

Hazırız Cumhurbaşkanım!

“Dünyanın çok gerisinde kaldık. Teşekkür ederim Sayın Cumhurbaşkanım" diyerek konuşmaya başlayan Ekrem İmamoğlu ise, şunları söyledi: “Bu güzel ülke son 20 yıl içinde en büyük yıkımı ne yazık ki kentlerde yaşadı. Çoklu kanun, kurum ve yönetmeliklerle ve de partizanlık ve ayrımcılıkla kentlerimiz ne yazık ki çağdaş dünyanın çok gerisinde kaldı. Belediyecilik ve dünyanın en büyük kenti İstanbul'da elde ettiğim deneyimle, ikinci yüzyılda kentleri en çağdaş seviyeye taşıma ve özellikle plansız otobanlarla değil, birbirine entegre raylı sistemlerle havayolu, karayoluna entegre bir ağ olarak Türkiye'yi dünyanın en önemli lojistik merkezlerinden birine dönüştürmeyi ve bütün kentlerimizi, bütün yerleşim bölgelerine depreme dayanıklı ve uygar bir sürece kavuşturmayı, bütün ülkenin mutluluğu için hazırız Sayın Cumhurbaşkanım!”

Mardin'de korkutan gizem: Bu ev neden yanıyor? Mardin'de korkutan gizem: Bu ev neden yanıyor?

İmamoğlu’ndan sonra söz alan Mansur Yavaş, "Çok sağ olun Sayın Cumhurbaşkanım" diyerek başladığı sözlerine şöyle devam etti: "Sosyal devlet anlayışını yeniden yapılandırarak hiç kimsenin yatağa aç girmediği, açıkta kalmadığı, eğitiminden ve protein hakkından mahrum kalmadığı bir yapıyı yeniden inşallah inşa edeceğiz. Çiftçinin sırtından döviz yükünü kaldırmak suretiyle kırsal kalkınma desteklerimizle çalışan, üreten kendi ülkesine yeten bir modeli mutlaka kavuşturacağız. Karada havada mavi vatanda ve siber uzayda, yedi bölgede 81 ilde önemli stratejik ve milli teknolojik çalışmalarına liyakatlı kadrolar ve ülkemizin pırıl pırıl gençleriyle mutlaka başarılara imza atacağız." 

Hadi başkanlarım Bismillah diyoruz!

Belediye başkanlarına teşekkür eden Kılıçdaroğlu, "İki başkanıma da çok teşekkür ederim. Sevgili milletim çok çalışacağız çok başka çaremiz yok. Dünya gündeminden çok ama çok geride kaldık. Mesafeyi kapatmak için çok çalışacağız. Hadi başkanlarım Bismillah diyoruz" dedi