Türkiye, Twitter’a sorumluluklarını hatırlattı Türkiye, Twitter’a sorumluluklarını hatırlattı

Saraçhane'deki mitingde konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 11 maddelik bir açıklama yaptı. 

Kılıçdaroğlu, "Endişe etmetin, iktidar olacağız. 11 madde halinde düşüncemi sizinle paylaşacağım'' dedi ve ekledi:

1 - Mevlana der ki adalet kutup yıldızı gibidir. Bugün bizi buraya getiren adaletsizliktir. Adalet ya gelecek, ya gelecek. 

2 -  Adaleti dağıtacak kişi hukukun üstünlüğü ve vicdani kanaatine göre karar vermelidir. 

3 -  Adaleti dağıtacak kişi kralın sofrasına, sarayın sofrasına asla oturmayacak. Sofraya oturan alimin verdiği fetva yanlıştır.

4 - Milli irade; Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir. Milletin iradesine darbe vurulmuştur. 

5 - Adalet bugün artık temel bir Türkiye sorununa dönüşmüştür. Bizler altılı masa olarak adalet konusunda kararlıyız ve adaleti bu ülkeye mutlaka getireceğiz.

6 - Yargıyı itibarsızlaştıranlar var. Yargıç koltuğunda oturanlar var. Adalet ağacının içindeki kurtları temizleyeceğiz. Bu tabloyu da değiştireceğiz. 

7 - Zulmün artsın ki tez zeval bulasın. Evet zulüm var. Öteden beri bu ülkede zulüm var. Milletvekillerimiz tutuklandı, gazeteciler tutuklandı. Bu tablo zulmün arttığı bir tablodur, bu da yakında zelval bulacaklar demektir.

8 - İBB Başkanı İmamoğlu hakkında verilen karar asla kabul edilemez. Toplumun vicdanı kanamaktadır. Şunu herkes bilsin, Ekrem başkan hakkında verilen karar bizi bir milim geri adım attırmayacaktır. Kararlılıkla başkanın arkasında duracağız. Çünkü bizim kupon arazi merakımız yok. Bizim rant yiyicilere hizmet etme gibi bir görevimiz de yok.

9 - Adaletsizliği kural haline getirenleri göndereceğiz. Milli iradeye darbe yapanları göndereceğiz. Altılı Masa kararlı bu ülkeye adaleti getireceğiz. 

10 - Altı ay sonra maraton bitecek ve güzel bir Türkiye göreceksiniz. Hiçkimse unutmasın. Bu bir 100 metre koşusu değil. Bu bir maratondur. 6 ay sonra maraton bitecek, güzel bir Türkiye göreceksiniz.

11 İstanbullular, asla başınızı öne eğmeyin. Geliyoruz. İktidar olmak için geliyoruz.