CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM grup toplantısında yaptığı konuşmada, ''3 Aralık'a kadar sabredin. 3 Aralık'ta yeni bir vizyonu açıklayacağız. Türkiye’yi kriz zemininden kurtarmamız lazım” dedi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satır başları şöyle;

''Huzur içinde yaşamak istiyorsanız, kimsenin kimliğini, inancını, yaşam tarzını siyasete alet etmek istemiyorsanız oyunuzu bize vereceksiniz. Bazı sorunlar her gün yaşanır hale geldi. Türkiye’yi bu durumdan çekip çıkarmak zorundayız. Diğer ülkeler refah içinde yaşarken biz neden derin yoksullukla karşı karşıya olalım? Neden evlerde huzur olmasın? Bizim neyimiz eksik? Siyasetin kör kuyusuna ülkeyi soktuğunuz andan itibaren o toplumda huzur bırakmazsınız. İnsanların düşünceleri farklı olabilir. Farklı düşüncelerin bir araya gelmesi güzelliktir.

Terör bir insanlık suçudur, terörün sağı solu yoktur, bunu da herkese anlatmak zorundayız. Terör iç politika malzemesi olamaz, olmamalıdır. Terör bir insanlık suçuysa o zaman bu konuda beraber olmak zorundayız. Terör kimden gelirse gelsin, hangi amacı taşırsa taşısın karşısında olmak zorundayız. Ülkemizi yeniden inşa etmek istiyoruz, terörden uzak bir ülke istiyoruz.

Beyoğlu’nda bomba patlatıldı, insanlar hayatlarını kaybetti. Güvenlik güçlerine teşekkür ediyoruz hemen yakaladılar. Asıl sormamız gereken soru; bu terörist sınırdan nasıl geçti? Gelip o bölgede sürekli kontrol yaptığı söyleniyor. Nasıl oluyor bu? Nasıl oluyor da Türkiye Cumhuriyetinin sınırları yol geçen hanına dönebiliyor.

Madem ayakkabı numarasına kadar biliyordunuz bu nasıl oldu? Önlem alacaksınız. Siz önlem aldınız da bir karşı mı çıktık? Uyuşturucu teröristleri de var. Sokaktaki satıcı ilk ayağıdır, asıl beyleri yakalayacaksın. Onlara da terörist muamelesi yapacaksın. Uyuşturucu baronlarının, mafya liderlerinin hesaplaştığı bir ülkeye döndü Türkiye.

Yangında can pazarı: 4 kişilik aileyi itfaiye kurtardı Yangında can pazarı: 4 kişilik aileyi itfaiye kurtardı

5 yaşındaki çocuk sınırlarımızın ötesinden atılan füze ile yaşamını yitiriyorsa bunun vebali devleti yönetenlerin boynundadır. Kadınlardan ne istiyorsunuz? Bu şiddet niye? Annelerden, kadınlardan ne istiyorsunuz?

Dış politika ülkelerin tarihlerinde önemlidir. Dış politika milli olmak zorundadır. Dış politika konuşurken gırtlağınızda 9 boğum olduğunu düşüneceksiniz. Erdoğan tam bunların tersini yaptı. Kişiye endeksli dış politika olmaz. Eğer dış politikada yanlış yaparsanız, hamaset yaparsanız size bir gün bunun gereğini yaparlar. Erdoğan 4 parmağı AK Parti’nin logosu yapmıştı. Uluslararası platformlarda Sisi’yi cumhurbaşkanı kabul etmediğini söyledi. “BM’de onunla aynı masaya oturmam” diyordu. Erdoğan’ın benim zoruma giden tarafı Türkiye Cumhuriyetini teslim etmesi. Bu tükürdüğünü yalamaktır.

3 Aralık’a kadar sabredin. 3 Aralık’ta yeni bir vizyonu açıklayacağız. Türkiye’yi kriz zemininden kurtarmamız lazım.''