Tuğçe Kazaz'ın şeriat ile ilgili yaptığı açıklamalar sosyal medyada topa tutuldu. Kendisine "Yallah Arabistan'a" diyen oyuncu Ezgi Mola'ya tepki gösterdi.

Kazaz, ''Şeriat insanca, hakça, Allahça yaşamanın formülüdür. Korkmayın biz şeytanca yaşamaya çalışan bir toplumuz bize şeriat gelmez! Benim anladığım şeriat ile sizin İslam’dan soğutmak adına kötülediğiniz şeriat bir değil" sözleriyle dikkatleri üzerine çekmişti.

Dönem dönem dikkat çeken açıklamalarda bulunan eski manken Tuğçe Kazaz, bu sefer de sosyal medya hesabından yaptığı “şeriat” paylaşımıyla gündeme oturdu.

tugcekazaz

Kazaz, Twitter hesabından Şeriat tartışmalarına dahil olarak, "Şeriat temiz toplumlara gelir. Şeriat; Allah’ın merhamet ve rahmeti, Hz. Muhammed’in ahlakı, Hz.Ömer’in adaleti, Hz.Ali’nin cesareti, Fatih’in ferasetidir. Şeriat insanca, hakça, Allahça yaşamanın formülüdür. Korkmayın biz şeytanca yaşamaya çalışan bir toplumuz bize şeriat gelmez! Benim anladığım şeriat ile sizin İslam’dan soğutmak adına kötülediğiniz şeriat bir değil" ifadelerine yer verdi.

'HADDİNİ BİL, MEDYA MAYMUNLUĞUNA DEVAM ET'

kazaztwit

Kazaz'ın sözlerinin ardından oyuncu Ezgi Mola ise "Yallah Arabistan'a" yanıtını verdi. Ünlü oyuncunun sözlerine sinirlenen Kazaz'dan sert tepki geldi:

"Ezgi Mola bana 'Yallah Arabistan’a' demiş! Türkiye babanın çiftliği mı ki oraya buraya yol veriyorsun? Haddini bil, medya maymunluğuna devam et. Burası şehit kanlarıyla sulanarak vatan edilmiş Osmanlı bakiyesidir, sadece din düşmanlarının ülkesi değildir, bunu size öğreteceğiz."

ezgimola

Ayvalık’ta halk dansları festivali coşkusu Ayvalık’ta halk dansları festivali coşkusu