Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, Gazze Şeridi'nin kuzeyindeki Beyt Lahiya'da 4 İsrail askerinin öldürüldüğünü açıkladı.

Kassam Tugayları, Telegram hesabından Gazze'deki çatışmalarla ilgili son bilgileri paylaştı.

Kassam'a bağlı direnişçilerin, Gazze Şeridi'nin kuzey kesimindeki Beyt Lahiya'da İsrail askerlerini pusuya düşürdüğü ve 4 askeri "sıfır noktasından" öldürdüğü belirtildi.

Bir başka paylaşımda Kassam Tugayları'nın İsrail tankını 4 füzeyle hedef aldığı görüntüler yer aldı.

Aynı şekilde Gazze kentinin kuzeyinde de 3 zırhlı aracın füzeyle hedef alındığı görüldü.

İsrail ordusundan bu sabah yapılan açıklamada, Gazze Şeridi'nde 4 İsrail askerinin daha öldüğü ve kara harekatında çıkan çatışmalarda 31 Ekim'den bu yana ölen asker sayısının 23'e yükseldiği belirtilmişti.

kas-2

İsrail'in Gazze'ye saldırılarında son durum

Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, 7 Ekim sabahı, İsrail'in "Filistinlilere ve başta Mescid-i Aksa olmak üzere kutsal değerlerine yönelik sürekli ihlallerine karşılık verme” gerekçesiyle kapsamlı saldırı düzenlerken, İsrail ordusu da Gazze Şeridi'ne yoğun hava bombardımanı başlattı.

İsrail, Gazze'den düzenlenen saldırılarda 315’i asker 1400'den fazla İsraillinin öldüğünü, 5 bin 132 kişinin yaralandığını duyurdu.

Gazze'deki Filistin Sağlık Bakanlığına göre, İsrail'in saldırılarda 3 bin 760'ı çocuk, 2 bin 326'sı kadın olmak üzere 9 bin 61 Filistinli öldürüldü, en az 32 bin kişi yaralandı.

İşgal altındaki Batı Şeria ve Kudüs’te İsrail güçleri ve Yahudi yerleşimciler, 138 Filistinliyi öldürdü.

Gazze'de binlerce yaralı ile sivilin bulunduğu en büyük sağlık tesisi olan Şifa Hastanesini hedef gösteren İsrail ordusu, El-Ehli Baptist ve Türk-Filistin Dostluk hastanelerini vurdu, tahliyeye zorladığı Filistin Kızılayı'na bağlı Kudüs ve Endonezya hastanelerinin çevresini bombaladı.

"2 aydır kıyım yaşanıyor" "2 aydır kıyım yaşanıyor"

İsrail ordusu ile Hizbullah arasında 8 Ekim'den bu yana yaşanan çatışmalarda 52 Hizbullah mensubu ile 4 İsrail askeri öldü.