Fenerbahçe Teknik Direktörü Jorge Jesus, AEK Larnaca karşısında aldıkları galibiyet sonrasında iyi bir yolda olduklarını ancak henüz hiçbir şey kazanmadıklarını söyledi.

Kupaya damga vuruyor Kupaya damga vuruyor

UEFA Avrupa Ligi B Grubu 3. maçında Fenerbahçe evinde AEK Larnaca’yı 2-0 mağlup etti. Maçın ardından basın toplantısında açıklamalarda bulunan Fenerbahçe Teknik Direktörü Jorge Jesus, kazanmanın kendileri için önemli olduğunu ifade ederek, “Her maçı kazanmak önemli ama bugünkü maçı kazanmak gruptan çıkmaya bir adım daha yaklaştıracaktı. İyi bir maç çıkarttık ve 2-0 kazandık. Bugün 2 gol attık ama 4, 5 golde olabilirdi. Çok fazla pozisyon ürettik. Bu da takımımım için bir sinyal. Takımım özgüvenli, sahada maçın tamamında neredeyse her şeyi sergiliyor. Onları tebrik ediyorum. Toplu ve topsuz oyunda çok kuvvetliydik. Her defasında daha iyi olmayı hedefliyoruz Türkiye ve Avrupa’da başarılı olmak için” dedi.

Oyun içerisindeki savunma dizilimlerine değinen Jesus, “Biz Beşiktaş maçında da savunmada üçlü değil dörtlü oynadık bugün gibi. Maç içerisinde değişimler olabiliyor. Top bizdeyken arkada üç oyuncu var ama top bizde değilken savunmayı dörtlüyoruz. Oyuncularım her geçen gün, her maç daha da iyi anlıyorlar yapmak istediklerimizi. Çalışıyoruz özgüvenli şekilde. Her geçen gün kendilerini geliştiriyorlar. İyi bir yoldayız ama henüz hiçbir şey kazanmadık. Önümüzde uzun bir yol var hedeflerimiz için. Takımın kaliteli oyun sergilerken aldıkları keyfi gördüğüm için mutluyum” ifadelerini kullandı.