İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları 5. gününde devam ediyor. İsrail’e ait savaş uçakları, Gazze Şeridi’nin farklı bölgelerinde bulunan 6 evi bombalayarak yerle bir etti. İsrail’in evleri bombaladığı anlar ise kameralara yansıdı. Filistinli kaynaklara göre Cebali mülteci kampı yakınında bulunan Nabhan ve El Haw ailesine ait iki ev İsrail güçleri tarafından hedef alınarak defalarca vuruldu. Nusseirat mülteci kampının da ayrıca İsrai’e ait savaş uçakları tarafından direkt olarak hedef alındığı öğrenildi.

Gazze Şeridi’nin kuzeyinde bulunan El Shanbari ailesine ait bir evde ve El Zaytoun semtindeki Tafesh ve Selmy ailesinin evleri de İsrail’in saldırıları sonucu tamamen yıkıldı.

Filistin Sağlık Bakanlığı tarafından bombalanan evlerde ölü veya yaralı sayısına dair henüz bir bilgi verilmezken saldırıya uğrayan evlerin çevresindeki yapıların hasara uğradığı belirtildi.
Öte yandan, Filistin Sağlık Bakanlığı yaptığı açıklamada, İsrail’in Salı günü Gazze Şeridi’ne yönelik başlattığı saldırılarda 34 kişinin hayatını kaybettiğini duyurmuş, 147 kişinin de yaralandığını belirtmişti.

15 metreden düşen genci itfaiye böyle kurtardı 15 metreden düşen genci itfaiye böyle kurtardı

Anlaşma sağlandı!

Mısır'ın arabuluculuğuyla İsrail ve Filistinli güçler arasında bir ateşkes anlaşmasına varıldı. Ateşkese göre sivillere ait evler hedef alınmayacak.

Mısır arabuluculuğuyla İsrail ve Filistin arasında ateşkes anlaşmasına varıldı.
İsrail’in sivil yerleşim yerlerini hedef almasının ardından yeni bir gelişme yaşandı. Mısır’ın arabuluculuğuyla İsrail ve Filistin güçleri arasında ateşkes anlaşmasına varıldı.
İslami Cihad Hareketi Politika Departmanı Başkanı Muhammed El Hindi tarafından yapılan açıklamada, Mısırlı yetkililer aracılığıyla İsrail ve Filistinli güçler arasında saat 22.00’dan sonra geçerli olacak ateşkes konusunda anlaşıldığı ifade edildi.
Söz konusu ateşkese göre, İsrail ordusu, Gazze’deki siviller ve yerleşim yerlerini hedef almayacak.