Ankara Filistin Dayanışma Platformunun çağrısıyla bir araya gelen birçok sivil toplum kuruluşu (STK), İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını protesto etti.

Amerika Birleşik Devletlerinin (ABD) Ankara Büyükelçiliği önünde toplanan grup, Türk ve Filistin bayrakları kaldırarak, İsrail ve ABD aleyhinde slogan attı.

AA-20231028-32543584-32543582-ISRAILIN_GAZZE_SALDIRILARI_ANKARADA_PROTESTO_EDILDI

Çok sayıda STK temsilcisinin konuşma yaptığı eylemde, Filistinliler için dua edildi.

Grup, büyükelçilik binası önünde namaz kıldıktan sonra dağıldı.

AA-20231028-32543584-32543583-ISRAILIN_GAZZE_SALDIRILARI_ANKARADA_PROTESTO_EDILDI

İstanbul

İstanbul’da İsrail Başkonsolosluğu önünde toplanan Anadolu Gençlik Derneği (AGD) üyeleri, Gazze’ye yönelik yapılan saldırıları protesto etti.
İstanbul’da İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarını protesto etmek için yüzlerce kişi, Beşiktaş’taki İsrail Başkonsolosluğu’nun önünde toplandı. Ellerinde Türkiye ve Filistin bayraklarıyla konsolosluğun önünde toplanan vatandaşlar, slogan atarak meşale yaktılar.

AW063270_03

Muş

İsrail’in saldırıları sonrası Gazze'deki tüm telefon ve internet hizmetlerinin kesilmesi ile birlikte vatandaşlar, Muş Kent Meydanı'nda bir araya gelerek protesto etti.
Muş'ta, İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarının yoğunlaşmasından dolayı Türk ve Filistin bayraklarıyla meydana gelen vatandaşlar, slogan attı. Alaadinbey Camisi İmam Hatibi Mahsun Eminoğlu'nun dua etmesinin ardından Fetih Süresi okundu.

AW063268_02

Bitlis

Fransa'dan şaşırtan kınama Fransa'dan şaşırtan kınama

Bitlis’te Sivil Toplum Örgütleri (STK) ve vatandaşlar İsrail’in Gazze Şeridi'ne yönelik saldırıları protesto etti.
Protesto öncesi çarşı merkezinde toplanan kabalık araç konvoyları ile Valilik önüne gelerek burada basın açıklamaları ve dualar etti.
Pankart taşıyan vatandaşlar, Filistin bayraklarıyla tekbir getirerek sloganlar attı.
Kur'an-ı Kerim ve cevşen okunan eylemde, duaların edilmesiyle vatandaşlar dağıldı.

AW063263_02