A Milli Futbol Takımı'nın İskoçya'yı konuk ettiği karşılaşma için Diyarbakır'a gelen İskoçyalı taraftarlar, renkli kıyafetleriyle tarihi Sur ilçesini gezdi. Çok sayıda vatandaşın fotoğraf çektirdiği İskoç taraftarlar, “Bugüne kadar birçok deplasmana gittik. Böylesine hoşgörü, sevgi ve saygı görmedik. Bu şehirde insanlık var” diye hayranlıklarını anlattılar.

A Milli Futbol Takımı'nın dün akşam konuk ettiği ve 2-1 kazandığı İskoçya maçı için, Diyarbakır'a gelen İskoç taraftarlar, Diyarbakır’a hayran kaldı.

AW759918_07-1

Kentin tarihi, kültürel ve turistik mekanlarını gezen İskoçlar, renkli kıyafetleriyle ilgi odağı oldu. Şehirde bol bol fotoğraf çektiren İskoç taraftarlar, şehirdeki izlenimlerini anlattı. 

WhatsApp Image 2022-11-15 at 14.54.15

İskoçlar, “Bugüne kadar birçok deplasmana gittik. Böylesini hiç görmedik. Birçok mekanda yedik, içtik, bizden ücret almadılar. Hoşgörü, sevgi, saygı ve insanlık var bu şehirde. Kısacası bu şehirde ne ararsanız var. Diyarbakır halkına göstermiş oldukları misafirperverlikten dolayı çok teşekkür ederiz’’ diye konuştular.

İsveç Başbakanı'ndan yeni mesaj İsveç Başbakanı'ndan yeni mesaj

AW759918_02-1