UEFA Şampiyonlar Ligi Final maçında Manchester City ile karşı karşıya gelecek olan Inter’de milli futbolcu Hakan Çalhanoğlu, Lautaro Martinez ve Matteo Darmian, Atatürk Olimpiyat Stadı’nda düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu. İlk olarak konuşan Matteo Darmian, “Yarın tüm kalbimizle bütün çabamızla oynayacağız bu maç için. Bizim için tam anlamıyla bir final. Çok özel maç olacak. Bu bir Şampiyonlar Ligi Finali ve hem benim hem oyuncularım için özel maç olacak. Hem kulübümüz hem kendimiz hem taraftarımız için elimizden ne geliyorsa yapacağız ve bu kupayı kaldırabilmek için bütün gücümüzü ortaya koyacağız. Çok iyi sezon geçirdik. Çok istekli oyun sergiledik. Yarın akşamki maçta da aynı mantaliteyle oynamaya devam etmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

Darmian, finaldeki rakipleri Manchester City’nin kalitesinin farkında olduklarını ifade ederek, “Yapacağımız seçimleri öncesinde konuştuk. Maç içinde geri çekilmemiz, savunma yapmamız gereken anlar olacak bazen de baskı kurduğumuz ofansif oynadığımız dönemler olacak” diye konuştu.

“Tek hedefimiz kupayı kazanmak”

Gereksiz kırmızı kartlar... Gereksiz kırmızı kartlar...

Tek hedeflerinin kupayı kazanmak olduğuna dikkat çeken deneyimli savunmacı, “Tabii ki tek hedefimiz bu kupayı kazanmak. Buraya gelmemizin amacı bu. Çok zor bir maç olacak. Kendi kalitelerimizin de farkındayız. Çok iyi bir takım odluğumuzu onları zorlayacağımızı biliyoruz” dedi.