ÖZEL HABER

Aybuke ULUSAN/Muharrem İnce’nin miting otobüsünde gençlere karşı yaptığı dans, akım haline geldi. Destekçilerinin dans ettiği videoları paylaşması, sosyal medyada gündem oldu.

Memleket Partisi Kurucular Kurulu ve Disiplin Kurulu Eski Üyesi Evren Alankuş, parti yöneticilerinin grup halinde dans ederek paylaştığı videoya sert tepki gösterdi.

Yuhh olsun size!

Memleket Partisi Fatih İlçe Yöneticileri tarafından paylaşılan video, sosyal medyada çok ses getirdi.

dans-2

Gençlerin akım haline getirdiği dansı, her yaş grubundan yöneticilerin toplu halde paylaşmasına, Kurucu Üye Evren Alankuş, “Gençleri anladık, onlar genç! Ülkenin üzerinden ölü toprağı daha kalkmamışken, enkazlardaki insanlarımız hafriyatlardan çıkartılırken, sizin akımınıza da, düşünce biçiminize de yuh olsun” dedi.

Sosyal medya hesaplarından sık sık Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleyici paylaşımlar yapan Alankuş, sinirine yenik düşerek, videoya bir tepki daha gösterdi.

‘Utanıyorum!’

Evren Alankuş, “İnsanoğluna verilmiş en güzel duygu, utanma duygusudur! Her insanda olsa keşke! Memleket Partisi Kurucusu olduğum için, ilk defa hem kendi adıma, hem parti adına, hem de Fatih ilçesinin yöneticileri adına bu kadar utandım!” ifadelerini kullandı.

‘Güven ortamı kalmadı’

Bakan Bozdağ: Diyarbakır’da yeni bir şehir kuruyoruz Bakan Bozdağ: Diyarbakır’da yeni bir şehir kuruyoruz

Kurucu Üye Evren Alankuş, 2021 yılında Memleket Partisi’nden, “Güven ortamı kalmadı” açıklamasıyla istifa etmişti.

Alankuş, istifasını şu şekilde açıklamıştı: "Sadece Muharrem İnce’ye olan inançla, gerçekten canla, başla mücadelede sorumluluk alan bazı kurucuları, bütün il ve ilçe başkanları, yönetici ve üyelerini, bedel ödeyerek gelen milletvekillerini ve emekçi tüm çalışanları tenzih ederim. Muharrem İnce’nin tüm gayretine rağmen, parti içi gruplaşma ve hizip, siyasi etik dışı fişleme ve dedikodu, alabildiğine büyüyerek neredeyse kurucular kurulunun her ferdini sarmaya başladı. Parti içinde güven ortamı kalmadı. Evinizin kapısı açıkken uyuyabilir misiniz? Siyaset üretmek yerine, bunlarla mücadele etmek zorunda kalmak enerjimizi düşürdü. Üzülerek ifade etmeliyim ki; Memleket Partisi Muharrem İnce’nin bütün çabalarına rağmen, pandemi koşulları diliminde kurulduğundan beri, ana akım medya ve muhalif medyanın mobbingi arasında sıkışan, kendini ifade edemeyen, topluma ulaşamayan, beklentiyi karşılamayan, bir de yetmezmiş gibi, parti içi sorunların baş gösterdiği bir yapı oldu. Böyle bir ortamda atandığım görevlerimi yerine getiremeyeceğimi düşünerek, kendi adıma ilkesel bir tutum ile aldığım karar sonucunda, istifa dilekçemi 25 Ağustos 2021 tarihinde Memleket Partisindeki bütün görevlerimden istifa ederek, Partinin Genel Sekreterliğine bıraktım."