İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile CHP'li kurmayların yaptığı online toplantının yaklaşık 15 dakikalık kısmı YouTube üzerinden yayınlandı.

Erdoğan'dan TSP Kongresi'ne mesaj! Erdoğan'dan TSP Kongresi'ne mesaj!

Yayınlanan toplantıda, Grup Başkanı Özgür Özel, Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın, Parti Meclisi Üyeleri Tekin Bingöl, Onursal Adıgüzel ve Bülent Tezcan’ın olduğu görülüyor.

Yayınlanan videoda İmamoğlu’ndan söz alarak konuşan CHP’li isimler görevden alınan il ve ilçe yöneticilerinin yapacakları itirazın görüşüleceği Parti Meclisi’ni toplantıya çağırmak için imza toplama ve olağanüstü kongre toplanması konularını konuşuyor.

İmamoğlu, kendisi ile CHP'li bazı kurmayların çevrim içi yaptıkları toplantı kaydının sızdırılması hakkında ilk kez açıklama yaptı. İmamoğlu, "Partinin mevzuları partililerle konuşulur. Partinin yöneticileriyle parti meclisi üyeleriyle konuşulur. Eski yeni milletvekilleriyle konuşulur ilçe başkanlarıyla konuşulur. Bundan daha doğal bir şey yoktur. Bu ve benzeri belki 200'e yakın toplantımız olmuştur diyebilirim seçimden bu yana. Bunların gizli bir tarafı yok. Bugün bile buna benzer toplantılarımız var. Gizli bir tarafı yok. Konuşulan konular partinin konularıdır. Bunlarla ilgili hiçbir kelimesini sizin huzurunuzda konuşmayacağım. O masalarda konuşmaya devam edeceğim" dedi.

Gazetecinin "Peki bu şekilde sızdırılması nasıl karşılıyorsunuz" sorusuna da İmamoğlu şu yanıtı verdi:

"Araştıracağız, bakacağız bunu seven kimler var. Parti içinden mi dışından mı bakacağız. Ama biz partimizle ilgili mevzuları partimizin yetkilileriyle çekinmeden kalbimizde ne varsa aile meselesi gibi konuşmaya devam edeceğiz, oradan sağlıklı karar çıkması için de yapılan her işlemi takip edeceğiz"