Ayrılık haberini isimsiz bir kaynağa dayandırarak ilk veren TMZ oldu ve Swift'in yeniden "bekar" olduğunu duyurdu. Entertainment Tonight da aynı haberi verdi ve kendi kaynağının "Taylor ve Matty ayrıldı. İkisi de son derece meşgul ve birbirleriyle gerçekten uyumlu olmadıklarını fark ettiler" açıklamasına yer verdi.

Ajda Pekkan şovuyla büyüledi Ajda Pekkan şovuyla büyüledi

Independent Türkçe'de yer alan derlemeye göre, People da haberi manşetten verdi ve kaynağının şu sözlerini yayımladı: "Taylor onunla iyi vakit geçiriyordu ama bu sıradan bir şeydi. Artık romantik bir ilişkileri yok."

33 yaşındaki Swift ve rock grubu The 1975'ın solisti Healy arasındaki ilişki ilk olarak 3 Mayıs'ta, Britanya'nın tabloid gazetesi The Sun'ın "iki şarkıcının deli gibi aşık olduğunu" bildirmesiyle gündeme gelmişti. Sadece iki gün sonra Healy, Swift'in Nashville'deki Eras Turnesi kapsamındaki konserinde seyirciler arasında görüntülenmişti. Takip eden haftalarda Healy ve Swift, New York'ta birlikte kameralara yakalanmıştı. Çift son olarak 25 Mayıs'ta birlikte görülmüştü.

İki müzisyen ilk kez 2014'te bir araya gelmiş, ancak Healy o dönemde aralarındakinin "küçük bir flört" olduğunu söylemişti. Swift, Healy'den önce 6 yıl boyunca oyuncu Joe Alwyn'le beraberdi. Healy de şarkıcı Halsey ve FKA Twigs'le ilişki yaşamıştı. Öte yandan Matty Healy, geçen hafta sonu Danimarka'da verdiği konser sırasında bir güvenlik görevlisini öpmüştü.