Ramazan sohbetleri Ramazan sohbetleri

Elbistan'a koordinatör vali olarak görevlendirilen Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, ilçede süren enkaz kaldırma çalışmalarına ilişkin süreç hakkında bilgi verdi.

Enkazı kaldırılacak olan binalarla ilgili sürecin hassas şekilde sürdürüldüğünü ve vatandaşların da bu çalışmalar hakkında bilgilendirildiğini belirten Vali Çiçek, "Elbistan'da başlatılan enkaz kaldırma çalışmaları sürüyor. En kazlardan alınan molozlar Çiçek Mahallesi'nde özel olarak belirlenen araziye boşaltılıyor. Elbistan'da yaraları sarmak için sahada tüm gücümüzle mücadele ederken hayatı normalleştirme anlamında da enkaz kaldırma çalışmalarına ağırlık veriyoruz" dedi.

AW833437_03

Elbistan'da enkaz kaldırma çalışmalarının gerekli iş makinesi, kamyon ve ekipman desteği ile daha da hız kazanacağını vurgulayan Çiçek, "Bu çalışmaları günlük 20 enkazı kaldıracak şekilde planlama yapıyoruz. Bunun için de iş makinesi ve ekipman hazırlığımızı tamamladık. Araçlar Elbistan'a ulaşır ulaşmaz gece gündüz demeden vatandaşlarımıza hizmet gayesiyle çalışacağız. İnşallah Elbistan'da yaraların daha hızlı şekilde sarılmasına vesile olacağız" ifadelerini kullandı.