UEFA Avrupa Ligi B Grubu 6. ve son maçında yarın Dinamo Kiev'e konuk olacak Fenerbahçe'de teknik direktör Jorge Jesus, zorlu karşılaşma öncesinde yaptığı açıklamada, "Dinamo Kiev çok iyi bir takım. Yarın hedefleri yok ama gururları var, bunun için oynayacaklar" dedi.

Fenerbahçe Teknik Direktörü Jorge Jesus, Dinamo Kiev karşılaşması öncesi açıklamalarda bulundu.

Portekizli teknik adamın açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

"Grubun sıralaması belirlenmedi. Rennes ve Fenerbahçe'nin birinci bitirerek direkt son 16'ya kalma ihtimali var. Biliyoruz ki, atılan goller belirleyici olabilir. Teorik olarak avantajlı olan Rennes. Evlerinde oynayacaklar. Dinamo Kiev'e göre daha az güçlü bir takımla oynayacaklar. Biz kazanmak için elimizden gelenin en iyisini yapıp Rennes maçını bekleyeceğiz.

Fransa Mbappe şovuyla turladı Fransa Mbappe şovuyla turladı

Son maçımızı oynayacağız ve kazanırsak, bir tur atlayabiliriz. Bizim maça ve Rennes maçının skorlarına bakacağız. Biz yine kazanmak için oynayacağız. Bir galibiyet alırsak, iyi olacak ama liderliği garantilemeyecek. Daha çok gol atan lider olacak, biliyoruz.

Yarınki maçtaki skora göre belli kararlar verebiliriz. Kimin ne kadar ve ne zaman oynayacağını ona göre belirleyeceğiz.

Sivasspor ile önemli bir maç oynayacağız. Bizim hedefimiz lig şampiyonluğu. Bu yüzden rotasyon yapacağız.

Dinamo Kiev'de kimin oynayacağı benim problemim değil, Mircea Lucescu'nun problemi.


Dinamo Kiev ile oynadığımız maçların üstünden aylar geçti. Fenerbahçe çok daha iyi bir takım. Birbirimiz için sır değiliz. Dinamo Kiev çok iyi bir takım. Yarın hedefleri yok ama gururları var, bunun için oynayacaklar. Biz liderlik için oynayacağız.

Rennes kazanacak, bunu biliyoruz. Bu yüzden bizim de kazanmamız lazım. Birinci bitirmek ile ikinci bitirmek arasında çok fark var. İkinci bitiren daha zor bir yoldan gelecek. Bunu engellersek bizim için daha iyi olur."