ÖZEL HABER

Volkan ESER/Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’na bağlı faaliyet gösteren ve özellikle de dar gelirli vatandaşların vazgeçilmezi olan Et ve Süt Kurumu’nda, kısa vadede hayata geçirilen projeler sayesinde, başta fiyatlar olmak üzere, hayvan ihracatı konusunda da, sıkıntıların büyük bir bölümü giderildi.

WhatsApp Image 2022-11-21 at 12.59.48

Bir dönem Tarım Genel Müdürlüğü görevinde de bulunan ve burada da başarılı projelere imza atan Mustafa Kayhan’ın, Et ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğü görevine getirilmesinden sonra, kurumda gerçekleşen başarılı çalışmalar dikkat çekiyor.

Geçtiğimiz yıl hem fiyat artışları, hem de hayvancılık ihracatında yaşanan sıkıntılar nedeniyle, hedef gösterilen ve başta muhalefet olmak üzere birçok kesimin tepkisini üzerine çeken Et ve Süt Kurumu’nda, toplumu rahatlatan gelişmeler gerçekleşti. Başta ürün fiyatları olmak üzere, hayvancılık ihracatında da istenilen noktaya gelindi.

WhatsApp Image 2022-11-21 at 12.59.41

DAHA DA İYİ OLACAK!

Et ve Süt Kurumu Genel Müdürü Mustafa Kayhan, kısa vadede hayata geçirilen projeler hakkında bilgi verdi.

Hedeflerinin yüzde 70’ine ulaştıklarını kaydeden Kayhan, şunları söyledi: “Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımız, muazzam çalışmalar yürütmektedir. Bakanlığımızın aldığı kararlar, bir bir uygulanıyor. Bizim kurumda da ilk olarak fiyat meselesini masaya yatırdık. Kısa vadede devreye geçirdiğimiz proje ve alığımız kararla, fiyatlarda yaşanan harareti düşürmeye çalıştık. Çok şükür fiyat meselesindeki hedefimize ulaşmak üzereyiz. Vatandaşları rahatlatacak ve alım gücünü artırmaya yönelik çalışmalarımız devam ediyor. Üzerinde çalıştığımız projeleri de devreye geçirdiğimiz takdirde, hedeflerimizin tamamına ulaşmış olacağız. Sözleşmeli besicilik projesi ile kırmızı ette güçlü tedarik zinciri oluşturma hedefimize ulaşıyoruz.’’

WhatsApp Image 2022-11-21 at 12.59.42