İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığına 'ret oyu' kullandıklarını açıklamasının ardından başlayan tepki devam ediyor.

Sahiplerini bekliyor Sahiplerini bekliyor

Akşener'in açıklamalarını değerlendiren HDP'liler, "Şaşırmadık" açıklamasında bulundu.

Meral Akşener'in açıklamalarına HDP cephesinden yapılan değerlendirmeler şöyle:

HDP Muş Milletvekili Gülistan Kılıç Koç: "Şaşırdık mı? Tabi ki HAYIR!"

HDP Van Milletvekili Sezai Temelli: "Faşizmin rengi değişse de zihniyeti değişmez… yanlış hayat nasıl doğru yaşansın, yanlış masa nasıl doğru siyaset üretsin?"

HDP İstanbul Milletvekili Oya Ersoy: "Abdullah Çatlı’dan akademisyenliğe, Tansu Çiller’den Mehmet Ağar’a, Devlet Bahçeli’den Fethullah Gülen’e, hatta AKP’nin kuruluşunda Tayyip Erdoğan’a kadar… Akşener'in kişisel tarihini biliyoruz. Bu ülke halklarının geleceği size bağlı değil! Seyirci değil Halkız!"

HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya: "Hiç şaşırmadım!"

HDP Onursal Başkanı Ertuğrul Kürkçü: "Akşener kendisini CHP’ye ve muhalefete kayyım ilan etti… No pasaran! Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş  ahlak ve şahsiyet ve insanlık sınavındalar. Akşener’in rezilane rüşvetine tenezzül etmeyerek onu MC geleneğiyle birlikte belediye çöplüklerine gömdükler an kendileri de bir demokratik sinerji kaynağına dönüşecekler... İnsanlık kazansın!"