Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Ankara- Yozgat- Sivas Yüksek Hızlı Tren ( YHT) hattının açılışında konuştu.

Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren Hattını, bugün resmen hizmete açtıklarını ifade eden Oktay, “Ankara'dan trene bindik. Önce Kırıkkale istasyonunda, oradaki vatandaşlarımızla bu sevinci paylaştık. Ardından Yozgat'a geldik, oradaki kardeşlerimizle bu mutluluğu yaşadık. Şimdi de Sivas'ta sizlerle kucaklaşıyoruz. İşte şimdi, bir bayram ertesi, hızlı tren hattımızı kullanarak sizlerin huzuruna geldik. Ankara-Sivas Hızlı Tren Hattının ülkemize, Sivas'ımıza ve tüm şehirlerimize hayırlı olmasını diliyorum. Biraz önce Sayın Cumhurbaşkanımızda sosyal medyadan duyurdular. Bu müjdeyi Sivas'ta, sizlerle tekrar paylaşmak isterim. Ankara - Kırıkkale - Yozgat - Sivas Hızlı Tren hattı gidiş ve dönüşünden Mayıs ayı sonuna kadar her hangi bir ücret alınmayacaktır. Cumhurbaşkanımızın hediyesi" ifadelerini kullandı.

“Bölücü terör örgütü PKK'nın elebaşları alenen bunlara destek istiyor”

Eser ve hizmet siyasetinin devam etmesi için 14 Mayıs'ın çok önemli olduğunu kaydeden Oktay, "Ramazan Bayramı’nı geride bıraktık, Kurban Bayramı’na hazırlanıyoruz. Bunun için istismar etmedik değer, kullanmadık araç, yapmadık vaat bırakmıyorlar. Tek bir ortak noktaları var, o da bize olan düşmanlıkları Daha doğrusu düşmanlıkları bize değil de, bizim temsil ettiğimiz yerli, milli, manevi tüm değerlerimize. Gözlerini öyle bir hırs bürümüş durumda ki, terör örgütlerinden tefecilere herkese mavi boncuk dağıtıyorlar. Artık HDP üzerinden ne söz verdilerse, bölücü terör örgütü PKK'nın elebaşları alenen bunlara destek istiyor. Artık Amerika'daki benzinlikte, hamburgercide kime ne söz verdilerse, FETÖ ihanet çetesinin yurt dışı ve yurt içindeki tüm mensupları bunların davulunu çalıyor. Artık Londra'daki tefecilere ne söz verdilerse, küresel medya ve sosyal medya mecraları tüm algoritmalarını bunlara göre ayarlıyor. Masanın etrafındaki partilerin tabanları da, kendi değerlerini, kendi geçmişlerini, bugüne kadar savundukları her şeyi inkar eden bu tuhaf pazarlıkları şaşkınlıkla izliyor. Hele bunlardan bazıları var ki, ömürleri boyunca biriktirdiklerini, bir kalemde kumar masasına meze etmekten çekinmiyorlar" diye konuştu.

AK Parti MYK toplandı! AK Parti MYK toplandı!

Siyasetin herkesin kendi özgür iradesiyle yaptığı bir iş olduğuna vurgu yapan Oktay, “Ama, bazı insanların geçmişte bulundukları yerlerin hürmetine, şu anda kendilerini düşürdükleri içler acısı duruma üzülmeden edemiyoruz. Hepsine de Allah selamet versin diyoruz. Cumhur İttifakı olarak biz, ülkemizin birliği, beraberliği, milletimizin kardeşliği için “Türkiye Yüzyılı için hemen şimdi” diyerek, hedeflerimize doğru ilerliyoruz" dedi.

“Ağzından bir ‘Hayırlı olsun’ sözü dökülmeyen tek muhalefet bizde”

“Kürt diyerek, Alevi diyerek, Sünni diyerek milletimizin arasına fitne sokmaya çalışıyorlar” ifadelerini kullanan Oktay, “Bunun yerine sapkın akımları bünyelerinde toplayarak aile yapımızı yıkmaya çalışıyorlar. Bunun yerine yatırımcıları tehdit ederek, yapılan eserleri hiçe sayarak, verilen emekleri çiğneyerek ülkenin kazanımlarını değersizleştirmeye çalışıyorlar. Dünyada, kendi ülkesinin kazançları karşısında üzüntü duyan, ağzından bir ‘Hayırlı olsun’ sözü dökülmeyen tek muhalefet bizde. Sebebini anlayamadığımız bir kinle, hırsla, kibirle ülkede yapılan her şeyi yıkmaya kalkıyorlar. Hadi köprüleri, tünelleri, savunma sanayi ürünlerini yıkmaya çalışmalarını anladık da, ailemizden ne istiyorlar, çocuklarımızdan ne istiyorlar, onu bilmiyoruz. Evet, işte tüm bunlar için 14 Mayıs'ta tercihimizi doğrudan yana yapmalıyız" değerlendirmesinde bulundu.

Ülkeye kazandırdıkları her eserle, her hizmetle, her yatırımla elbette gurur duyduklarını söyleyen Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, “Ama tüm bunları söylerken, insanımızın günlük hayatındaki sıkıntıları görmezden geliyor değiliz. Hayat pahalılığının büyük bir sıkıntı olduğunu kabul ediyoruz. Sebebi ne olursa olsun, enflasyonu tek haneli rakamlara indirmek boynumuzun borcudur” dedi.