14 Adrese eş zamanlı operasyon! 14 Adrese eş zamanlı operasyon!

İstanbul Havalimanı Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekipleri Sao Paolo-İstanbul seferini yapan uçaktaki bir yolcuyu mercek altına aldı. Şahsın İstanbul Havalimanı’nı transit olarak kullanarak başka bir ülkeye geçiş yapacağını tespit eden ekipler uçağın iniş yapmasının ardından şahsın takibe başladı. X-ray taramasından geçirilen valizlerde şüpheli yoğunluk bulunduğu tespit edildi.
Bunun üzerine şüpheleri daha da artan ekiplerce operasyon planlandı ve iki adet valiz banda verilerek şahsın beklemekte olduğu yolcu salonuna gönderildi. Yolcu salonunda teyakkuzda bekleyen ikinci ekip, öncelikle şüphelinin valizlerini banttan almasını bekledi. Valizini alan şüpheli gözaltına alındı.
Parfüm şişesinden kokain çıktı
Şüphelinin üstü ve valizi arandı. Brezilya uyruklu şahsın valizlerinden birinin içerisindeki çeşitli markalardan parfüm, roll-on ve şampuan şişeleri bulundu. Şişelerde likit ve toz halindeki maddelerin kokain olduğu tespit edildi. Toplamda 4 kilo 707 gram kokain ele geçirildi. Gözaltına alınan şahısın işlemlerine ise devam edildiği öğrenildi.