Ankara Çayı taştı: 4 kişi mahsur kaldı Ankara Çayı taştı: 4 kişi mahsur kaldı

DİYARBAKIR / Volkan ESER - AK Parti Diyarbakır Milletvekili adayı Galip Ensarioğlu, AK Parti İl Başkanlığı'nın düzenlediği ''Kadın Buluşması'' toplantısında konuştu. 

Galip Ensarioğlu, burada yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanlığı seçiminde Millet İttifakı'nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu'na açık destek veren HDP'yi eleştirdi.

''PKK yeniden bu bölgede hakimiyet kursun, kan gölüne çevirsin istiyorlar'' diyen Galip Ensarioğlu, şunları söyledi:

''Kürtler adına siyaset yapanlar 'Seni Başkan yaptırmayacağız' diyorlar. Bunların iki yüzlülüğünü iyi anlamamız lazım. Bunların 40 yıldır bu milletin kanı üzerinden, canı üzerinden, malı üzerinden, bunları sömürerek, üstüne basarak siyaset yaptığını, aslında bu konuda hiçbir şekilde samimi olmadığını ve kandan, ölümden beslenenlerin bu sorunun çözümünü istemediği için Kemal Kılıçdaroğlu'na destek verdiğini iyi anlatmalıyız.

Eski Türkiye'ye dönülsün istiyorlar. Bir tarafta FETÖ'cüler, yeniden cezaevinden çıkıp, ülke dışından gelip bu ülkeyi yeniden işgal edip Amerika'ya peşkeş çeksin istiyorlar.

PKK da istediği gibi yeniden bu bölgede hakimiyet kursun, kan gölüne çevirsin, yeniden milleti haraca bağlasın, yeniden Kürde en büyük baskıyı kendileri yapsın, burayı açık cezaevine çevirsin istiyorlar.

Buna müsade etmeyeceğiz, buna müsade etmememiz lazım. Bu duygu ve düşüncelerle seçimlerin milletimize, halkımıza hayırlar getirmesini, barış, huzur ve zenginlik getirmesini diliyorum. Allah'a emanet olun.''