Babası 1948'de Filistin'in Nasıra kentinde doğan dünyaca ünlü model Gigi Hadid, İsrail ve Filisti arasında yaşanan gerginliğie ilişkin açıklamalarda bulundu.  Açıklamasını sosyal medya hesabından yapan 28 yaşındaki Gigi Hadid, “Filistinlilerin mücadelesine karşı derin bir empati ve üzüntü duyuyorum. Filistinliler için umutlarım ve hayallerim olsa da, bunların hiçbiri bir tek Yahudi'nin bile zarar görmesini içermiyor” ifadesinde bulundu.

Masum insanların terör saldırısında katledilmesini kınayan Gigi Hadid, Filistinli ve Yahudi arkadaşlarına destek gönderdi.

Hadid, “Düşüncelerim bu haksız trajediden etkilenen herkesle ve bu çatışmanın yok ettiği masum canlarla… Ki bunların çoğu sadece birer çocuk” dedi.

Gigi Hadid Filistinlilerin özgürlük mücadelesine ve işgal altındaki yaşamlarına karşı “her gün taşıdığım bir sorumluluk” diyerek büyük bir üzüntü duyduğunu belirtirken Yahudi dostlarına da seslendi: 

“Daha önce de yaptığım gibi, Yahudi dostlarıma karşı da bunu açıkça ifade etme sorumluluğu hissediyorum. Filistinliler için umutlarım ve hayallerim olsa da, bunların hiçbiri bir Yahudi'nin zarar görmesini içermiyor. Masum insanların terörize edilmesi 'Özgür Filistin' hareketi ile uyumlu değildir ve bu harekete hiçbir faydası yoktur”

“İsrail saldırıları devam ettiği sürece müzakere yok” “İsrail saldırıları devam ettiği sürece müzakere yok”

Filistinli ya da İsrailli hiçbir masum sivilin hayatını kaybetmeyi hak etmediğini belirten Gigi Hadid, Filistin yanlısı olmanın Antisemitik olmak anlamına geldiği şeklindeki yanlış düşüncenin sürdürülmesine “Bugün hem Filistinli hem de Yahudi sevdiklerimle başsağlığı dileklerimi paylaşırken acı çekiyorsanız, size sevgimi ve gücümü gönderiyorum. Her kim ve her nerede olursanız olun” sözleriyle karşı çıktı.