İstanbul’da 10 Temmuz Pazartesi günü Milli Gazete yazarı Mustafa Kasadar’ın 19 yaşındaki oğlu Muhammed Nuh Kasadar, kimliği belirsiz kişilerce fidye için kaçırıldı.

Ailenin ihbarı üzerine Asayiş Şube Müdürlüğü, Gasp Büro Amirliği olayla ilgili soruşturma başlattı. Soruşturma sonrası bir şüpheli bugün (13 Temmuz) sabah saatlerinde gözaltına alındı.

Gasp Büro Amirliği’nde sorguya alınan şüphelinin verdiği adreslere baskın düzenlendi. Bayrampaşa’da baskın yapılan bir evdeki arama sonucunda Muhammed Nuh Kasadar’ın cenazesi evdeki derin dondurucunun içinde parçalara ayrılmış şekilde bulundu.

Polis evde yaptığı incelemede Muhammed Nuh Kasadar’ın kaçırıldıktan kısa bir sonra öldürülerek derin dondurucuya konduğunu tespit etti.

İlginç intihar girişimi İlginç intihar girişimi

Kasadar’ın cenazesi kesin ölüm sebebi ve saatinin belirlenmesi için Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

Sorgulanan şüphelinin ailenin eski bir çalışanı olduğu açıklandı. Çelişkili ifadeler veren şüphelinin bugün adliyeye sevk edilmesi bekleniyor.

Millî Gazete Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş Twitter hesabından “Mustafa Kasadar hocamızın oğlu Muhammed Nuh, elim bir cinayet sonucu hakka kavuştu. Pazartesi 15.00’te kaçırılan Muhammed Nuh 19 yaşındaydı. Bugün 05.30’da fidye sürecinde yakalanan katil cinayeti itiraf etti. Bu büyük imtihanda Allah, Kasadar ailesine sabırlar versin” diye yazdı.