Ülker Stadı'nda oynanan karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Demirel, Fenerbahçe karşısında deplasmanda 2-0 geriye düşmenin zorluğuna değindi.

Süper Lig'de hafta içi heyecanı Süper Lig'de hafta içi heyecanı

Maçın ilk 20 dakikasının planladıkları gibi gittiğini vurgulayan Demirel, "Fenerbahçe'nin önde bastığını biliyorduk. Arka tarafta pozisyonlar yakalayabileceğimizi düşündük. Ofsayttan sayılmayan bir gol bulduk, arkasından Saba'nın (Lobjanidze) girmiş olduğu pozisyonlar var. Daha sonra duran toptan Fenerbahçe golü buldu ve daha sonra 2. golü attı. Burada 2-0 geriye düşmek zor durum. İlk yarının bitimine yakın pozisyonlar bulduk ama değerlendiremedik. Fenerbahçe'yi tebrik ediyorum." dedi.

Devre arasında biri sarı kart nedeniyle 3 değişiklik yaptıklarını aktaran Demirel, "Hatay'ı çok değerli buluyorum. Hem kültürel hem insani değerler olarak hem de çok keyif aldığım bir yer. Amacım Hatayspor'u daha yukarılara taşımak. Hataylı gençlere futbolu sevdirmek ve altyapı organizasyonuyla Türk futboluna futbolcu yetiştirmek. Organizasyonumuzu bu şekilde yapmaya çalışıyoruz. Elimden geldiği kadar Hatay için her şeyi yapmaya çalışacağım. Hatay benim için doğru yer." diye konuştu.

Teknik direktör Aykut Kocaman'ın kendisini ziyaret etmesiyle ilgili soruyu yanıtlayan Demirel, "Aykut hocayı kulübümüz davet etti, ben de kendisini aradım rica ettim. O da kırmadı ziyaret etti bizi. Aykut hoca değerli benim için. Spor camiasında sevdiğim, saydığım insanlardan biri." değerlendirmesinde bulundu.

İyi yolda olduklarını kaydeden Demirel, genç oyuncuları Bertuğ Özgür Yıldırım için ise "Transfer dönemine kadar elimizdeki kadroyla, sonra da takviyelerle daha iyi takım haline geleceğimizi düşünüyorum. Bertuğ, Türkiye'de gelecekte isminden söz ettirecek bir futbolcu. Pozisyon bilgisi iyi, vuruşları iyi. Futbolcuda olabilecek her özelliğe sahip ama zamanı var. Geldiğimizden beri aşama kat etti. Biz Bertuğ'u nasıl geliştiririz onun planındayız." ifadelerini kullandı.