Aybuke ULUSAN/ Fenerbahçe ve Beşiktaş taraftarının, geçtiğimiz haftalarda oynanan maçlarda “hükümet istifa” sloganlarının ardından, sarı lacivertli taraftara stadyum yasağı gelmişti.

Nihai karar savunmadan sonra verilecek

Kayserispor’un ev sahipli yapacağı, Fenerbahçe – Kayserispor maçına sarı lacivertli taraftarların, stada alınmama kararı üzerine, sosyal medya hesaplarından tepki yağdı. Birçok siyasi ve ünlü ismin de karara karşı gelmesi üzerine, Fenerbahçe Spor Kulübü yürütmeyi durdurma talebi davası açtı.

ff

Fenerbahçe'den gönderme içeren paylaşım Fenerbahçe'den gönderme içeren paylaşım

Hukukçu Fenerbahçeliler Derneği 40 avukat ile destek verecek

Fenerbahçe spor kulübü bugün yaptığı açıklamada, Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun kapsamında, taraftara giden tebligatlar için 40 avukattan oluşan ekiple destek verileceğini açıkladı. Fenerbahçe Spor Kulübü, yayınladığı bilgilendirme metninde, “Fenerbahçemizin geçtiğimiz hafta sonu Arabam.com Konyaspor ile oynadığı maçta tribünlerde yaşanan bazı tezahüratlar sonrasında taraftarlarımıza 6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair kanun kapsamında “spor müsabakalarını seyirden men” tebligatları gelmeye başlamıştı. Değerli taraftarlarımızın, kendilerine gelen tebligatlar ile ilgili hukuki sürecin takibi için aşağıda yer alan mail üzerinden bizimle iletişime geçmelerini rica ederiz. Taraftarlarımızın bilgisine sunarız. 
Mail: [email protected]” ifadelerine yer verdi.