Diyarbakır’ın Ergani İlçesinde uzun yıllardır öğretmenlik yapan Yusuf Tumay’ın, çadırlarda yaşam süren mevsimlik tarım işçilerinin çocuklarına yönelik başlattığı alkışlanacak proje büyük yankı buldu. Ünlü isimlerde de destek gören proje sayesinde yüzlerce yoksul çocuğun yüzü güldü. Ünlü sunucu Özlem Demir, projeye destek olmak için Ergani ilçesine gitti.

ÖZEL HABER

Nilüfer Caz Festivali’nde Saynur'lu gece Nilüfer Caz Festivali’nde Saynur'lu gece

Volkan ESER/ Diyarbakır’da takdire şayan bir proje hayat buldu. Diyarbakır’ın en büyük ilçelerinden Ergani’de, 22 yıldan buyana öğretmenlik yapan Yusuf Tumay, tarım alanlarında çalışmak için ilçeye gelerek, kırsal bölgelere kurdukları çadırlarda yaşam süren mevsimlik tarım işçilerinin çocuklarını unutmadı. Çocukların hem oyuncak, hem yiyecek, hem de giyecek ihtiyaçlarını karşılamak için adeta seferberlik başlatan fedakar öğretmen Yusuf Tumay’a, ünlü desteği geldi.

ozlemdemir

Özlem Demir Ergani’ye gitti, yoksul çocuklarla kucaklaştı

Fedakar öğretmen Yusuf Tumay’ın, çadırlarda yaşam süren mevsimlik tarım işçilerinin çocuklarına yönelik başlattığı ‘Haydi gülümse’ projesine, İstanbul’dan ünlü desteği geldi. Eğitim başta olmak üzere, hayır işlerindeki duyarlılığıyla takdir toplayan ünlü sunucu Özlem Demir, projeye destek vermek amacıyla Diyarbakır’ın Ergani İlçesine gitti. Özlem Demir, öğretmen Yusuf Tumay ile birlikte, çadırlarda yaşam süren yoksul çocukları ziyaret edip, onlara çeşitli hediyeler sundu. Çocuklarla yakından ilgilenen ve onların mutluluğuna ortak olan Özlem Demir, oldukça duygulu anlar yaşadı. Projeyi hayata geçiren fedakar ve örnek öğretmen Yusuf Tumay’a teşekkür eden ünlü sunucu Demir, ‘’Bu duyarlılığa herkesin destek vermesi gerektiğini düşünüyorum. Bugün burada yaşadığım mutluluğun tarifi yok. Tertemiz yürekler, tertemiz yüzler ve minik eller. Öyle sıcak öyle huzur verdi ki anlatamam. Fedakar Yusuf hocamızı tebrik ederim. Ona bu yolda azda olsa bir destek ve katkıda bulunmuş isem ne mutlu bana’’ dedi.

ozlem2

Fedakar öğretmenden teşekkür

Öğretmen Yusuf Tumay da, ünlü sunucu Özlem Demir’in projeye destek vermek amacıyla İstanbul’dan Ergani’ye geldiğini belirterek, ‘’Hoş geldin güzel yürekli kadın. Çocuklarımıza ayırdığın zaman için sana sonsuz teşekkürler. Çocuklarımız sayende çok güzel bir geçirdi. Güldüler, oynadılar ve eğlendiler. Seni hiç unutmayacaklar. Her zaman gel. Mutluluk getir ,huzur getir ,güzellik getir ve umut getir. Sana her zaman evimizin ve gönlümüzün kapısı açık. Siz çocukları mutlu ettiniz sizde hep mutlu olun inşallah’’ diye konuştu.

ozlem1