"Golden Foot" (Altın Ayak) ödülüne layık görülen 69 yaşındaki Fatih Terim, TRT Spor'a gündeme dair açıklamalarda bulundu: 

"UEFA Kupası bir milat. Bir Türk teknik adamın ilk kez kazandığı bir kupa. Ardından da İtalya maceram, beni çok daha yukarıya çekti. Belgeselin ardından da tanıyan sayısı iyice arttı. Ben dışarıyı her zaman önemsiyorum. Birçok insanımız var. Allah'a şükür Monako'da olmaktan dolayı mutluyum. Bu ve buna benzer toplantı ve etkinliklere çok katıldım. Burada daha dikkatli olmak gerekiyor. Türk insanının dışarıda tanınması gurur verici.

Böyle bir dinlenmeye ihtiyacım varmış. Bıraktığımın 15-20. gününde de teklif aldım. Milli takımlardan da talep vardı ama ara vermek, dinlenmek bana iyi geldi. Oradan bugüne hayır dememin sebebi buydu. Hiç durmadan bunca sene kolay değil. Bu olağanüstü şartlarda çalışmak, hiç kolay değil. Yükseklerde hava daha soğuk. Hazırlıklı olmanız lazım, yoksa üşürsünüz.

Hayatım futbol. Benim hikayem 'Ben bitti demeden bitmez. Benim yerime fikir belirtenler var ama bitmez.  Yakın bir zamanda gereğini söyleriz. Herkes ne yapacağımızı anlar. Fazla bir şey kalmadı."

"Kaybettiğimiz için üzgünüz" "Kaybettiğimiz için üzgünüz"