Habertürk yazarı Fatih Altaylı, Meral Akşener'in Mansur Yavaş'a cumhurbaşkanı adaylığı için mesaj gönderdiği iddiasını paylaşarak " İyi Parti, Mansur Yavaş’ın 'bekleyen' tavrından rahatsız" dedi.

Mansur Yavaş'ın olası cumhurbaşkanı adaylığıyla ilgili İYİ Parti'nin tavrına yönelik bir kulis bilgisini de Habertürk yazarı Fatih Altaylı paylaştı. "Meral Akşener, Mansur Yavaş’a 'Aday olduğunuzu söyleyin, biz de destekleyelim" dediğini ileri süren Barış Yarkadaş'ın kulis bilgisini hatırlatan Fatih Altaylı, Mansur Yavaş'ın adaylıkla ilgili açıklamada bulunmamasının İYİ Parti'yi usandırdığını yazdı. Altaylı'nın yazısının bir bölümü şöyle: 

Kılıçdaroğlu adının yavaş yavaş geri çekildiğini, diğer isimlerin yeniden gündeme geldiğini hissediyoruz.

Dün de Meral Akşener’in Mansur Yavaş’a “Aday olduğunuzu söyleyin, biz de destekleyelim” dediği iddiası ortaya atıldı. Peki bu doğru mu! Büyük oranda doğru ama tam olarak böyle değil. Millet İttifakı’nda ciddi bir Mansur Yavaş rahatsızlığı var. Yavaş’ın isminden, kimliğinden, güçlü aday olarak gösterilmesinden kaynaklanan bir rahatsızlık değil bu. İttifak, özellikle de İyi Parti, Mansur Yavaş’ın “bekleyen” tavrından rahatsız. Yavaş’ın “Ben talip değilim ama siz bana gelirseniz bakarız” tavrının alçakgönüllü bir kabullenişten çıkıp “kibirli bir beklentiye” dönüştüğünü düşünüyorlar.

Korkunç kazada 2 kişi öldü Korkunç kazada 2 kişi öldü

Meral Akşener bu durumdan artık sıkıldı ve Mansur Yavaş’a “Mansur Bey, biraz sorumluluk alın ve eğer bir adaylık arzunuz var ise bunu dile getirin. Siz bir şey söylemeden ne biz ne de bir başka parti sizi aday göstermek için harekete geçemez. Siz Başkanlığı istediğinizi en azından beyan edin. Biz de sizin isminizi masada tartışalım. Bizim size gelip biz sizi uygun gördük dememizi beklemeyin” mesajı iletti.

Kelimeler tam bu olmayabilir ama mesaj tam bu. Anlayacağınız Mansur Yavaş’ın nazı aşık usandırma noktasına gelmiş olabilir. Ama ben şahsen Yavaş’ın tavrının gerçek olduğunu, Cumhurbaşkanlığı için çok hevesli olmadığını düşünüyorum.'