Sosyal medya platformu Facebook'un kullanıcı sayısının 3 milyara yaklaştığı belirtildi. Twitter'dan sonra en çok haber paylaşılan platform oldu.

Türkiye'de gençlerin kullanmayı çoktan bıraktığı ancak ifade gücü açısından Twitter ve Instagram'dan çok daha yüksek donanım sunan ve makalelerin yazılabildiği Facebook, 2,93 milyar kullanıcıyla dünyada en çok kullanılan sosyal medya platformu oldu.

Medya takip kurumu Ajans Press’in, Statista verilerinden elde ettiği bilgilere göre, platformun aktif kullanıcı sayısı ise son 30 gün içinde Facebook’a giriş yapmış kişilerden oluştu.

SÜREKLİ ARTIYOR

Bunun yanı sıra Facebook kullanıcı sayısının 2008 yılından bugüne sürekli arttığı kaydedildi.

FACEBOOK TARİHİNDE İLK DEFA AKTİF KULLANICI SAYISINDA DÜŞÜŞ YAŞADI

Veriler pandemi döneminde sosyal ağların kullanımında artış olduğunu ortaya koyarken, geçen yılın ilk çeyreğindeki aktif Facebook kullanıcı sayısı da 2,85 milyar olarak kayıtlara geçti.

HABER PAYLAŞIMINDA LİDER TWİTTER

Ajans Press, sosyal medya ile alakalı basına yansıyan haber adetlerini inceledi.

Ajans Press’in gerçekleştirdiği yazılı ve online medya incelemesine göre, bu yıl sosyal medya ile alakalı 200 binden fazla haber çıkışı olduğu görüldü.

FACEBOOK 31 MAYIS'TAN İTİBAREN BU ÖZELLİKLERİ KULLANIMA SUNMAYACAK!

zuckerberg

Bu yıl sadece Facebook ile ilgili çıkan basın haber sayısı ise 40 bin 298 olarak kaydedilirken, ülkemizde de oldukça kullanımının yangın olduğu gözlendi.

Facebook'un sahibi Mark Zuckerberg, kullanıcıların verilerinin satılmasıyla suçlandı ve ABD Kongresi önünde milletvekillerine hesap verdi. Zuckerberg'in "Benim de bilgilerim üçüncü parti gruplara satıldı" demesi dikkat çekti.

WhatsApp'tan yeni özellik: Süreli mesajları getirdi WhatsApp'tan yeni özellik: Süreli mesajları getirdi

Diğer sosyal medya mecralarından Twitter 123 bin 802 haberle lider olurken, Youtube 39 bin 340 ve Instagram 40 bin 40 haberle en çok haber olan diğer mecralar oldu.