ÖZEL HABER

Aybuke ULUSAN/ Büyük oğulları Mert Fırat’a 1 buçuk yaşındayken SMA TIP-3 teşhisinin konulmasının ardından, 15 günlük oğulları Muhammed Talha’ya da test yaptıran aile, kahreden sonuçla karşı karşıya kaldı.

Henüz 15 günlükken SMA TIP-3 hastalığıyla mücadeleye başlayan Muhammed Talha için, her geçen gün umut azalıyor. Valilik onaylı yardım kampanyasıyla birlikte, hem sosyal medyadan, hem de Ankara sokaklarında karış karış çare arayan acılı aile, seslerinin duyulmasını istiyor.

Özdağ: Elimiz kolumuz bağlanmasaydı etkimiz çok daha yüksek olurdu! Özdağ: Elimiz kolumuz bağlanmasaydı etkimiz çok daha yüksek olurdu!

‘İki oğlumuzun da peş peşe SMA hastası olduğunu öğrendik’

Yeni Journal’a konuşan baba Murat Zenğin, içinde bulundukları çaresizlik ve zorlukları anlattı.

Baba Zenğin, “İki çocuğum da SMA hastası. Birine çare olamazken, ikisine yetişmemiz mümkün değil. Çok zor bir süreç bizim için. Büyük oğlum Mert’in, 1 buçuk yaşındayken SMA TIP-3 hastası olduğunu öğrendik. Teşhis konulduğunda, Talha daha 15 günlüktü, doktorumuz ona da test yapmak istedi. Biz peş peşe iki oğlumuzun da SMA hastası olduğunu öğrendik. Mucize beklemekten başka bir çaremiz kalmadı” dedi.

photo_5854864740797496502_y

‘Ölüme yakın olanı seçtik!’

Büyük oğulları Mert SMA TIP-3, küçük oğulları Talha ise SMA TIP-1 hastası olan acılı baba Murat Zenğin, hayatının en zor zamanlarını şu sözlerle ifade etti: “Peş peşe sonuçları alınca bir süre kendimize gelemedik. İki çocuğumuz için kampanya izni alamadık ve seçim yapmamız gerekiyordu. Bir anne babanın yaşayabileceği en zor an, biz evlatlarımız arasında seçim yapmak zorunda kaldık. Ölüme en yakın olanı, Muhammed Talha’yı seçtik. Valilik onaylı İBAN numaralarımız var, sosyal medya hesaplarımız, operatör anlaşmalarımız var. Bir de her gün böyle sokaklardayız. İhtiyacımız olan miktar çok yüksek, karşılamamız mümkün değil. Vakit geçtikçe dolar kuruna bağlı olarak bu miktar artmaya da devam ediyor.”

photo_5854864740797496505_y

‘Bir iş adamı çıkıyor, mucize gerçekleşiyor!’

Çocuklarını kaybetmek istemediğini dile getiren acılı baba, “Bu mübarek günlerde insanlardan yardım bekliyoruz. Şahit oluyoruz, bir iş adamı çıkıyor 500 bin 1 milyon bazen tüm tedaviyi bir anda karşılıyor. Mucize bu, insan evladının hayatına dair umutlarından vazgeçer mi? 5 TL’den ne olur diye geçmeyin, damlaya damlaya göl olur inanın. Talha’nın kampanyası bitse de Mert için çabalasak diye bekliyoruz ama depremden sonra az da olsa gelen yardımlar bitti. Beni sakın yanlış anlamayın, depremde yaşanan felaketlere içimiz parçalandı, keşke elimizden bir şeyler gelseydi. Evlat bu ama, ben çocuklarımın ölmesini istemiyorum” ifadelerini kullandı.

photo_5854864740797496503_y