Dolar kuru TL karşısında yatay kalmaya devam ederken, Euro'nun TL karşısındaki yükselişi sürüyor. Euro/TL 20.49 TL'den güne başladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, önceki akşam kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamalarda seçim için ne uygun tarihin 14 Mayıs 2023 olduğunu söyledi. Erdoğan "Yaptığımız kapsamlı değerlendirmeler sonunda 14 Mayıs 2023 Pazar gününün her bakımdan seçim için en uygun tarih olduğunu gördük, Mecliste gereken çoğunluğun sağlanamaması halinde, seçimlerin 14 Mayısta yapılabilmesini temin edecek bir takvimle kararımızı alıp süreci başlatacağız" dedi.

Piyasalar yarın TCMB'nin açıklayacağı 2023 yılının ilk enflasyon raporunu bekliyor. TCMB'nin enflasyon beklentilerinde ne gibi güncellemelerin yer alacağı önemle takip edilecek. 2022 yılının son enflasyon raporunda 2023 yılı enflasyon tahmini bir önceki enflasyon raporundan 3.1 puan artış ile yüzde 22.3 olmuştu.

Depolar depremde yıkıldı, mahsuller elde kaldı! Depolar depremde yıkıldı, mahsuller elde kaldı!

Tüketici Güven Endeksi'ndeki yükselişte asgari ücrete gelen zammın etkileri gözlemleniyor. Tüketici güveni ocak ayında 4.6 puan yükseldi. Hanehalkının önümüzdeki 12 ay maddi durum beklentisi de -0.6'dan yüzde 6'ya çıktı.