Merkez Bankasından şirketlere yeni KKM uygulaması Merkez Bankasından şirketlere yeni KKM uygulaması

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

-Hem vatandaşlarla kucaklaştık hem de yatırımların açılışlarını gerçekleştirdik. Şimdi de Fethiye'deyiz. Sizlerin sevgi ve coşkusunu görünce kısa bir selamlama yapmak istedik. Gençlerin bugünü ve yarınına dair gençlerimizle bir sohbetimiz olacak. Bizi bağrına basan tüm vatandaşlarıma özellikle de sizlere şükranlarımı sunuyorum. Rabbim birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi daim eylesin. En büyük gücümüz milletimizin güçlükler karşısında gösterdiği mücadele ve azmidir. Anadolu'yu bu şekilde 1000 yıl önce vatan yaptık.

-Son 20 yıldır tarihimizin en büyük demokrasi hamlesini böyle gerçekleştirdik. İstikbalimize göz dikenleri böyle, teröristleri böyle yok ettik. Türkiye, yüzyılı vizyonunu da hayata geçireceğiz. Durmak yok, yola devam anlayışıyla. Asırlık hizmetler ve eserler kazandırırken Allah'ın yardımı ve milletimizin desteğine güvendik. Ben bugün Fethiye'yi bir başka görüyorum. Bugüne kadar yaptığımız tüm eser ve hizmetleri bir başlangıç olarak kabul ediyoruz.  

-Hedefimiz, çok daha büyük hizmetleri inşa etmek. Türkiye yüzyılı dediğimiz kutlu mücadelede yine sizden destek bekliyoruz. Sandık önümüze geliyor, hazır mıyız? Sandıkları patlatmaya var mıyız? Dünya krizden krize savruluyor, salgınlar, savaşlar derken ardı arkası kesilmeyen sarsıntılarla küresel siyaset ve ekonomi kökünden çatırdıyor. Türkiye, sadece ayakta kalmakla yetinmiyor, daha büyük hedeflere yürüyor. Üstelik biz, her dönem olduğu gibi salgından beri bilhassa enflasyonun yarattığı hayat pahalılığında hep milletin yanında yer aldık. İstihdamı, üretimi, ihracatı, turizmi en üst seviyeye çıkardık. Hiçbir vatandaşımızı kimsesiz bırakmadık, kendi kaderine terk etmedik.

-Türkiye'nin yıldızı her geçen gün daha da parlıyor. Hasımlarımız da boş durmuyor, elde ettiğimiz kazanımları yok etmek için boş durmuyor. Birileri de içeriden bunların değirmenine su taşıyor. Milli olaylar, siyaset üstüdür. İşler iyi gidiyorsa hep birlikte sevinmeliyiz. 

-Savunma sanayide yerlilik yüzde 20'den yüzde 80'e yükseldi. Artık İHA, SİHA, AKINCI yapıyor muyuz? Hepsinden öte bir de, KIZILELMA da şu an var mı? Seri üretimi de başlayınca bunlar F-16'nın taşıdığı bombayı taşıyacak. Yunan, 'Bu çılgın Türkler ne yapıyor?' diyor. İzmir'den denemeler yapıldı ve oradan atılacak olan bir füze, bunları ürkütmeye başladı. Ey Yunan, sen uslu durduğun müddetçe bizim seninle işimiz yok. 

-Caddelerde artık kendi otomobillerimizi göreceğiz. Savunma güçleniyor. Lafı uzatmaya gerek yok, sizler kimlerin ülkenin kazanımlarından gurur duyduğunu kimlerin karalar bağladığını iyi biliyorsunuz. Bir masa etrafında toplananların kendi ihtiraslarını dayatmak dışında bir gayesi olmadığını iyi biliyorsunuz. 

-2023 yılında sandığa sıkı sahip çıkmanızı istiyoruz. Menderes'in 'yeter söz milletindir' diyerek açtığı yolu, 'yeter, söz de karar da milletindir' diyerek, menziline birlikte ulaştıracağız. Öyle bir ses verin ki, masanın ayakları titresin.