Türkiye dahil olmak üzere birçok ülkede satışa çıkan Şahin modeli genel olarak en çok satan otomobillerden biri olmayı başardı. Son yıllarda Şahin modelinin tekrardan üretileceğine dair dedikodular ayyuka çıkmıştı. Bu dedikodular gerçeğe dönüştü.

Tofaş’ın üç efsane modeli, Şahin, Kartal ve Doğan’ın üretimi 2002 yılı itibariyle sonlandırılmıştı. Şimdi ise efsane geri döndü...

Shift Delete'den Mert Can Aka'nın haberine göre, Şahin’i son üreten ülke ise Etiyopya olmuştu. Şahin’in haklarını hala elinde bulunduran Etiyopya yıllar sonra tekrardan Şahin’i üretim bandına koymaya karar verdi.

fafa-UrQE

Togg, CES 2023’te en iyi 4'üncü marka oldu Togg, CES 2023’te en iyi 4'üncü marka oldu

Bu ülkede Holland Docc ismi ile satılan model, aynı tasarım çizgisi, aynı motor, aynı donanım ile yıllar sonra tekrardan üretilerek satışa sunuldu.

Sınırlı sayıda üretilen otomobiller, ön satışa sunulduğu anda tükendi. Yaklaşık olarak 6 bin dolarlık bir etiketle satışa çıkan otomobiller, 2023 yılının Ocak ayında sahiplerine teslim edilecek. Bu ilgi karşısında üretimin devam edip etmeyeceği ise farklı bir soru işareti.