Diyarbakır’ın yetiştirdiği ve her biri kendi alanında adeta tarih yazan isimler, Başkent Ankara’da buluştu. Diyarbakırspor’un meşhur golcü ismi ‘Boğa Emin’ lakaplı Mehmet Emin Kağar ile Diyarbakır’ın efsane ismi Paşa Onat, Devlet ve siyaset adamı Diyarbakır’ın evladı Abdülkadir Aksu’yu ziyaret etti.

Volkan ESER / Türkiye’nin en kıdemli İçişleri Bakanlarından, Devlet ve siyaset adamı Abdülkadir Aksu, iki efsane isimle bir araya geldi.

WhatsApp Image 2022-11-09 at 15.15.00

Poşet fiyatında değişiklik yok Poşet fiyatında değişiklik yok

Türk futbolunda bir döneme damgasını vuran, Diyarbakırspor’un en şaşalı dönemlerinin golcüsü ‘Boğa Emin’ lakaplı Mehmet Emin Kağar, yine Diyarbakır’ın meşhur isimlerinden Paşa Onat, Abdülkadir Aksu’yu makamında ziyaret etti.

Ziyarette Diyarbakır, Diyarbakırspor ve Diyarbakır tarihi gibi konular ele alınarak, nostaljik bir sohbet ortamında eskiler yad edildi.

WhatsApp Image 2022-11-09 at 15.15.01

Ziyarette konuşan Abdülkadir Aksu, “Mehmet Emin Kağar ile Paşa Onat gibi Diyarbakır’ın evlatları, hiçbir zaman   unutulmamalı. Sağ olsunlar bugün ziyaretime geldiler. Çok eskilere gittik. Bir çoğu Rahmeti Rahmana kavuşmuş, bir çoğu da halen hayatta olan eski isimleri yad ettik, konuştuk. Çocukluk ve gençlik dönemlerimizi, anılarımızı tekrar tekrar hatırladık, konuştuk. Bu güzel iki hemşehrimle, bugünüm bir başka güzel geçti. Çünkü memleketim ve memleket insanlarımı, saatlerce konuştuk. Kendilerine bu anlamlı güzel ziyaretleri için, teşekkür ediyorum.”

WhatsApp Image 2022-11-09 at 15.15.00 (1)