Diyarbakırlı sporsever iş insanı ve Diyarbekirspor'un eski Başkanvekili Veysi Avşar, Doğu ve Güneydoğu takımlarının bu sezon elde ettiği başarıları değerlendirdi. Veysi Avşar, "Amedspor, Batman Petrolspor ve Karaköprü Belediyespor'un bir üst lige çıkması çok değerli. Play-Off'ta da aynı başarıyı diğer takımlarımızdan bekliyoruz" dedi.

Dursun Özbek: "Galatasaray’ın demokrasisine yakışır bir seçim oldu" Dursun Özbek: "Galatasaray’ın demokrasisine yakışır bir seçim oldu"

Türkiye profesyonel futbol liglerinde yer alan Doğu ve Güneydoğu kulüpleri, son yılların en başarılı sezonunu yaşıyor.
1. Lig'e yükselen Amedspor, 2. Lig'e yükselen Batman Petrolspor ve Karaköprü Belediyespor, 1. Lig'de kalan Şanlıurfaspor ve Erzurumspor, 2. Lig'de kalan Diyarbekirspor, 3. Lig'de kalan Mardinspor, 24 Elazığ FK ve Ağrıspor, 2. Lig'de Play-Off'a kalan Iğdır FK, Vanspor, 24Erzincanspor, 3. Lig'de Muşspor ve Elazığspor için bölgedeki futbolseverlerin yüzü gülüyor.

"Kaybolan ruh geri geldi "

Bölge takımlarının başarısını değerlendiren Diyarbekirspor'un eski Başkanvekili Veysi Avşar, son yıllarda kaybolan özgüvenin geri geldiğini söyledi.

Avşar, "3 takımımız üst lige terfi etti. 5 takımımız şu anda Play-Off oynuyor. Onlardan da güzel haberler bekliyoruz. Ligde kalan takımlarımızın başarısı da önemli. Sportif alandaki bu kıpırdama, bölgeye her açıdan büyük katkı sunacaktır" değerlendirmesinde bulundu.