Türk sinemasının usta oyuncuları 'Türkan Şoray ile Kadir İnanır', Eskişehir'deki İmren Erşen Oya Müzesi'nin açılışında bir araya geldi.

Türk sinemasının usta oyuncuları 'Türkan Şoray ile Kadir İnanır', Eskişehir'deki İmren Erşen Oya Müzesi'nin açılışında bir araya geldi.

RTÜK, Mabel Matiz’in “Karakol” klibini yasakladı RTÜK, Mabel Matiz’in “Karakol” klibini yasakladı

Tarihi Odunpazarı bölgesindeki müzenin açılışında Atıf Yılmaz'ın 1978 yılında yayınlanan Asya ile İlyas'ın aşk hikayesini anlatan 'Selvi Boylum Al Yazmalım' filmi ile Türk sinema tarihine damga vuran usta oyuncular Türkan Şoray ve Kadir İnanır yıllar sonra yan yana geldi.

AA-20220603-28064412-28064409-TURKAN_SORAY_VE_KADIR_INANIR_ESKISEHIRDE_OYA_MUZESINI_ACTI

Kalabalığın yoğun ilgisiyle karşılaşan İnanır ve Şoray gördükleri ilgiden oldukça memnun oldu. Açılışın ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kadir İnanır, Türkan Şoray ile uzun yıllar sonra bir araya geldiklerinin hatırlatılması üzerine, "Biz Türkan Hanım ile hiç ayrılmadık ki. Görüyorsunuz işte gazetelerde, televizyonlarda. Onun için hiç ayrılık gibi görmüyoruz yani. Ben görmüyorum şahsen" dedi.

AA-20220603-28064412-28064402-TURKAN_SORAY_VE_KADIR_INANIR_ESKISEHIRDE_OYA_MUZESINI_ACTI-1

Töreni izlemek için yan yana oturarak objektifler poz veren efsane ikiliden Kadir İnanır'ın gözündeki kızarıklık görenlerin dikkatini çekti.

Bir süre önce beyin ameliyatı geçiren İnanır'ın bu hali sevenlerini üzdü.