Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gaziantep'teki toplu açılış töreninde konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gaziantep İstasyon Meydanı'nda Gaziray, Büyükşehir yatırımları, 70 fabrika ile yapımı tamamlanan diğer projelerin toplu açılış törenine katıldı.

Erdoğan'ın açıklamaları:

Sordum, şu anda İstasyon Meydanı'nda ne kadar Antepli var? Resmi rakam verdiler, şu an itibarıyla 60 bin. Gelişler devam ediyor dediler. 

Köken, inanç, meşrep farklılıkları üzerinden bölünmek, parçalanmak, kamplaşmak felaketimizdir. Hakkın ve hakikatin rotasından asla sapmadan mücadeleyi yürütmek mecburiyetindeyiz. Gaziantep, Türkiye Yüzyılı'nı birlikte inşa etmeye hazır mıyız? 2023'te güvenli, huzurlu, müreffeh Türkiye için seferber olmaya hazır mıyız? Evlatlarımıza bırakacağımız en değerli miras olan 2053 vizyonuna sahip çıkmaya hazır mıyız? Türkiye düşmanlarının heveslerini bir kez daha kursaklarında bırakmaya hazır mıyız? 

Birileri kıta kıta geziyor. ABD olmadı İngiltere, İngiltere olmadı Almanya. Sanırsanız ki ülkenin hayrına iş yapacak. Yediğim hamburgerden başka anlatamadığı bir şey yok ama hesabını veremediği pek çok karanlık nokta var. Temiz para arıyormuş ama gittiği yer tüm dünyanın iliğini kemiğini sömürenlerin kapısı. Ya sen ne yapıyorsun? Nerelere gittiğinin farkında mısın? Gazi Mustafa Kemal bu ülkeyi Düyûn-ı Umûmiye'lerden biz de IMF görünümlü kenelerden kurtardık. 

Bakan Yanık: Mağdurlar üzerinden bir siyaset çatışmasına gerek yok Bakan Yanık: Mağdurlar üzerinden bir siyaset çatışmasına gerek yok

Buraya Gaziray ile geldik. Gelişen ve büyüyen Gaziantep'in şehir içi ulaşım ihtiyacının karşılanmasına büyük katkısı olacak proje. Onunla buraya geldik. Gaziray'la buraya geldik. Yeraltından geçen 5 kilometrelik bölümünün üzerini belediyemiz, spor ve oyun üniteleri ile ışıklandırması ile yeşil alanlarıyla çok güzel bir park olarak düzenledi. Bu güzel parkın da şehrimize hayırlı olmasını diliyorum. 

Buradan bir de müjde vereyim. Gaziray'ı ne yapalım? Ne kadar bedava olsun. Yılbaşına kadar Gaziray'ı ücretsiz yapalım. Tamam.