Cumhurbaşkanı Erdoğan: 14 Mayıs'ta sandıkları patlatmaya var mıyız? Cumhurbaşkanı Erdoğan: 14 Mayıs'ta sandıkları patlatmaya var mıyız?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "NATO müttefikimiz Karadağ'ın AB'ye tam üye olmasını, samimiyetle teşvik ediyor ve destekliyoruz." açıklamasında bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Karadağ Cumhurbaşkanı Milo Cukanoviç ile ortak basın toplantısı düzenledi.

Balkanlar'da istikrarın korunmasına özel önem atfettiklerini dile getiren Erdoğan, "İlgili tüm kurum ve kuruluşlarımızla Karadağ'ı desteklemeye devam edeceğiz. Uluslararası gelişmeler hakkında da çok önemli değerlendirmeleri yapma fırsatı bulduk. Karadağ'da barış ve istikrarı önemsiyoruz." ifadelerini kullandı.

İki ülke arasındaki ticari ilişkilerin daha da gelişeceğini belirten Erdoğan, "Karadağ'daki Türk yatırımlarının toplamı 67 milyon doları aşmıştır. Şu anda Karadağ’daki Türk yatırımcı şirketlerin sayısı ise 3 bin 800’dür" ifadelerini kullandı.

AA-20221230-29873330-29873321-CUMHURBASKANI_ERDOGAN_KARADAG_CUMHURBASKANI_DJUKANOVIC

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

''TİKA Karadağ'da 20 milyon euro'yu aşan 400 den fazla proje faaliyeti gerçekleştirdi. Karadağ'ı desteklemeye devam edeceğiz.

İlgili tüm kurum ve kuruluşlarımızla Karadağ'ı desteklemeye devam edeceğiz. Uluslararası gelişmeler hakkında da çok önemli değerlendirmeleri yapma fırsatı bulduk.

Karadağ'daki Türk yatırımlarının toplamı 67 milyon doları aşmıştır. Şu anda Karadağ’daki Türk yatırımcı şirketlerin sayısı ise 3 bin 800’dür.

NATO müttfefikimiz Karadağ’ın Avrupa Birliği’ne tam üye olmasını da samimiyetle teşvik ediyor ve destekliyoruz.

Görüşmemizde Balkanlar başta olmak üzere bölgesel ve uluslararası gelişmeler hakkında da çok önemli değerlendirmeleri yapma fırsatı bulduk.

Güneydoğu Avrupa'da istikrarın korunmasına ve bölgenin ekonomik kalkınmasına özel önem atfediyoruz. Balkanların ve Avrupa'nın önemli bir parçası olan Karadağ'da barış ve istikrara önemli katkılar sağlıyor.

Bu minvaldeki çalışmalarını Temmuz ayında devraldığı Güneydoğu Avrupa işbirliği süreci dönem başkanlığıyla birlikte başarıyla yürütüyor. Karadağ'ın Avrupa Birliği ve Avrupa Atlantik kurumlarıyla bütünleşme yolunda attığı hızlı adımları takdir ediyoruz.''