ÖZEL HABER

Yollar domatesle kaplandı Yollar domatesle kaplandı

Gönül AKTEPE/Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı olarak sıkça adı geçen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu için, 40’a yakın il başkanının destek verdiği iddiaları yankılarını sürdürürken, bu defa da kulisler örgütlerin kendi içinde yaptığı toplantılarla gündeme geldi.

CHP’li örgütler yönetim değişimi için fikir sunacak

Yeni Journal’in edindiği kulis bilgilerine göre, bazı il başkanlıkları hafta sonuna kadar örgütlerini toplayarak, genel başkanlık değişimini ve parti içindeki yönetimi değerlendirecek.

Partinin bir kısmı genel başkanın değişmesi gerektiğini düşünürken, bir kısmı ise Kılıçdaroğlu’nun partiyi iyi yönettiği görüşünü savunuyor.

CHP lideri Kılıçdaroğlu her ne kadar yerel seçimlere kadar koltuğu bırakmamayı düşünse de, il başkanlıkları ve örgütler, düşüncelerini rapor halinde genel başkana sunacak.

Cumartesi günü yapılacak olan PM toplantısında, kurultay kararının da görüşülmesi bekleniyor. Parti seçim öncesinde kurultay kararını yerel seçimlerden sonrasına ertelemişti. Ancak CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na istifa çağrılarının artması durumda, CHP’li liderin tavrının ne olacağı merak konusu.

Şimdi ise, gözler CHP örgütlerinden çıkacak son kararda.