CHP Genel Başkanı Özgür Özel, partisinin grup toplantısında konuştu. İşte Özgür Özel'in konuşmasından önemli satır başları:

Geçen hafta üçüzlere CHP rozeti takan Özel, bu hafta da 2001 doğumlu Özel, İlayda, Berkay, Olgay ve Gökay dördüzlere parti rozeti taktı: “Dört tane üyelik kaydını tamamladık. Çağrımıza uyarak, Atatürk’ün baba evine geldiler hoşgeldiler aramıza. Bundan sonra daha güçlüyüz.”

Özel, CHP’ye katılan eski İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi Bahadır Erdem’e de rozetini taktı: “Bize çok büyük güç katacak. Kendisine hoşgeldiniz, yolunuz ve yolumuz açık olsun diyorum.” 

1 Mayıs tutuklamalarına tepki

Özel, 1 Mayıs’ta Anayasa Mahkemesi’nin kararına dayanarak Taksim’e çıkmaya çalışan ancak zaman zaman polisle karşı karşıya gelen yurttaşların tutuklanmasına tepki gösterdi: “Suçluların mağdur, mağdurların suçlu ilan edildiği bir süreçteyiz. Bir an önce gençlerin serbest bırakılmasını, milletten kanuna uymasını isteyenlerin önce anayasaya uyması gerektiğini hatırlatıyorum.”

Büyük Emekli Mitingi

Özel, 26 Mayıs’ta Ankara’da ‘Büyük Emekli Mitingi’ düzenleyeceklerini duyurdu: “CHP olarak bütün emeklileri ve destekleyenleri 26 Mayıs Pazar günü Ankara’da Büyük Emekli Mitingi’ne davet ediyorum.”

Özel, Sinan Ateş cinayeti iddianamesine ilişkin ise şunları söyledi: “İddianamede yeni hiçbir şey görmedik ama iddianamede olması gereken birçok şeyi de görmedik. Böyle bir iddianame ile yargılamaya başlanmaması gerekmektedir.”

Hafif ticari araca 14 göçmen sığdırdılar Hafif ticari araca 14 göçmen sığdırdılar

Bahçeli ziyareti

Özel, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile gayet olumlu ve verimli bir görüşme gerçekleştirdiklerini belirterek, şöyle değerlendirdi:  “İstifade ettiğimiz görüşleri için kendisine teşekkür ederim.”