Türkiye'yi derinden sarsan depremlerde en çok etkilenen yerleşim yerlerinden biri olan Diyarbakır’ın merkez Bağlar İlçesi’nde, yasak olmasına rağmen izinsiz yapı inşa etmek isteyenlere, Bağlar Belediyesi müdahale ediyor.

WhatsApp Image 2023-03-01 at 13.06.55

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun talimatıyla harekete geçen belediyenin Yapı Denetim Ve Kontrol Birimi ekipleri, hem sahada çalışma yaparak tespit ettiği yapılarla ilgili işlem yapıyor, hem de vatandaşlardan gelen bu yöndeki şikayetleri değerlendiriyor.  Bağcılar Mahallesi Karanfil Caddesi’nde üç katlı yapının üzerine izinsiz olarak bir kat daha çıkmak isteyen mülk sahibine, müdahale edilerek çalışmalar durduruldu. 

WhatsApp Image 2023-03-01 at 13.06.56

“Hiçbir Şekilde İzin Verilmeyecek” 

Tatar'a engelleme girişimi Tatar'a engelleme girişimi

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın bölgesi kapsamına alınan 11 ilde eski yapılar için, inşaat yasağı getirildiğine dikkat çeken denetim ekipleri, yasağa uymayanlar hakkında gerekli yasal işlemlerin yapılarak, böyle bir dönemde buna hiçbir koşulda izin verilmeyeceği yönünde bilgilendirmede bulundu.

WhatsApp Image 2023-03-01 at 13.06.56 (1)

Bağlar Belediyesi’nin, izinsiz yapı inşa etmek isteyen ve kat çıkmak isteyen bir çok yapıya zamanında müdahale edilerek mühürlendiği ve yasal işlem uygulandığı öğrenilirken, uyarıları ve yasal işlemleri dikkate almayanların da, adli makamlara bildirilmesi kararlaştırıldı.