HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, Ardahan'da partisinin "Halk Buluşması" etkinliğine katıldı, esnafı ziyaret etti.

Buldan, Kaptanpaşa Mahallesi'nde, partisinin il başkanlığı önündeki etkinlikte yaptığı konuşmada, geçen hafta kendilerini Ardahanlıların ziyaret ettiğini, bugün de iadeiziyarette bulunduğunu söyledi.

Ardahan'da olmanın ve Ardahanlılarla buluşmanın mutluluğunu yaşadığını ifade eden Buldan, "HDP, Edirne'den Hakkari'ye, Ardahan'dan Ege'ye, Karadeniz'e, Serhat'tan Botan'a kadar Türkiye'nin her yerinde umudu, cesareti, kararlılığı halkına veren ve aşılayan tek partidir, tek Türkiye partisidir. Bunu da herkes böyle bilsin." diye konuştu.

HDP Eş Genel Başkanı Buldan, şunları kaydetti:

HUDER Genel Başkanı Kaya: İnsanlığın yok sayılma meselesidir! HUDER Genel Başkanı Kaya: İnsanlığın yok sayılma meselesidir!

"O 6'lı masanın içerisinde bulunan o kadın başkan, her gün HDP'ye ve Kürtler'e hakaret etmeyi kendisine bir görev edinmiş. 'Kürt belki gün yüzü görür' diye nefret tohumları saçmaktan geri durmayan bir kadın başkan var. Ve bu 6'lı masadaki kadın başkanın son grup toplantısında yapmış olduğu açıklamalar, bir kez daha Kürt düşmanlığını ortaya koyduğunu bizlere açık açık göstermiştir."